Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mireczków z pod tagu #mes #fea #mechanika i #inzynieria ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako, że wiele osób dzieli się swoimi projektami na Wykopie, chciałbym również i ja dorzucić swoją cegiełkę. Od jakiegoś czasu pracuje nad blogiem o tematyce obliczeń/symulacji numerycznych więc może kogoś zainteresuje moje spojrzenie na temat. Założeniem jest aby pokazać osobom nie mającym pojęcia o obliczeniach, że takie coś istnieje, a mechanika komputerowa i cała inżynieria nie musi być nudna. Z drugiej strony, jestem realistą i wiem, że istnieje milion takich/podobnych stron i bardzo ciężko dotrzeć do większego grona odbiorców. Póki co piszę po angielsku, ale jeśli będzie zapotrzebowanie to chętnie przetłumacze całość na nasz piękny język. Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane, ale bądźcie wyrozumiali, bo to początki! ʕʔ

Link do bloga

Mój pierwszy post jest związany z jazdą na deskorolce, więc może kogoś z pod tagów #skateboarding #deskorolka i #thps również to zainteresuje. Oprócz tego dorzucam #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #bogdansymulant
Bogdan191 - Witam szanownych Mireczków z pod tagu #mes #fea #mechanika i #inzynieria ...

źródło: comment_YyS3A4zDdCOo335TzIzC2jEwttXmAyqC.jpg

Pobierz
  • 23
@Bogdan191: Trzymam kciuki za kolejne wpisy :) Kiedyś myślałem, że będę robił w mesie (robiłem magisterkę ze zmęczeniówki - Abaqus, Hypermesh i ncode), ale rynek pracy był bezlitosny :) I mimo wszystko wygrały pieniądze które mogła mi zaproponować branża IT, a liderzy branży automotive proponowali na prawdę śmieszne pieniądze za to :( miło jednak popatrzyć na kolorki :D
@KokiX: Szkoda, że tag #mes jest niemalże martwy na wykopie (czy nawet w polskim internecie). Jest jeszcze @kadetPirx, który też prowadzi bloga. A co do twojej pracy to temat dla mnie tym bardziej ciekawy, bo sam zgłębiałem zagadnienie ogniskowania fal do wykrywania uszkodzeń w kompozytach, wzbudzanych piezoelektrykami (lecz przy użyciu Marca, który podobno lepiej sobie radzi z obliczeniami silnie nieliniowymi).
Musze przyznać, że jestem mega pozytywnie zaskoczony wszystkimi komentarzami i taką ilością plusów!

@IHaveThePower rzeczywiście kolorystyka nie do końca jest intuicyjna, ponieważ animacja pokazuje wypadkową przemieszczenia. O wiele ładniej i przejrzyściej widać to gifie, który zamieszczam teraz.

To przemieszczenie wolnego końca też przykuło moją uwagę na początku. Z drugiej strony, blat deskorolki ma pewien charakterystyczny profil (concave), który wg mnie może wpływać na ugięcie wolnego końca w przypadku strukutry kompozytowej.
Bogdan191 - Musze przyznać, że jestem mega pozytywnie zaskoczony wszystkimi komentarz...

źródło: comment_RJnm9Tpq0YlhBFDNP9RFiKVNyGIraLKL.jpg

Pobierz
@Bogdan191: Ja miałem temat który brzmiał jakoś tak: "Korelacja badań doświadczalnych i modelu numerycznego elementu amortyzatora" :)
No mnie też promotor kusił zachodem, ale chyba jest ze mnie lokalny patriota - tutaj mam rodzinę, przyjaciół i znajomych :) Może kiedyś jeszcze wrócę do kolorków :)