Wpis z mikrobloga

I idzie po ulicy taka kruszyna-karyna z dwoma zmutowanymi psami na smyczy. Przechodzisz obok cała w strachu żeby Cię takie to to nie dało rady dziabnąć rzucając się na smyczy i szczekając w Twoją stronę. Los swój powierzasz kawałkowi skórzanego paska i sile mięśni słabiny-karyny. Mirasy, Mirable weźcie Wy swoim Puszkom zakładajcie kagańce chociaż a w szczególności jak lubicie psy wyglądające jak małe lub duże świnie.
#takaprawda #psy #zwierzaczki #patologiazewsi
Sakura555 - I idzie po ulicy taka kruszyna-karyna z dwoma zmutowanymi psami na smyczy...

źródło: comment_mgwdecfhyRXv5DIz38R5g9wsqIEmwK3Q.jpg

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
@UndaMarina: ale bredzisz. Sama miałam owczarka niem. i zawsze mu zakładałam kaganiec. Nic by mi nie zerwał pazurami. Masz za bujną wyobraźnię. Zdjęcie jest przypadkowe z neta, obrazujące skalę problemu.
  • Odpowiedz
@Happiness:

Ale niektórym nie przetłumaczysz, że obowiązkiem właściciela nieagresywnego psa jest jedynie trzymanie go na smyczy w miejscach publicznych, a kaganiec musi założyć, gdy pies jest puszczany wolno (tylko w miejscach mało uczęszczanych). Szkoda czasu na prowadzenie takiej rozmowy.

Rozumiem strach przed dużym psem puszczonym bez opieki, sam bym czuł dyskomfort, ale jak można się bać przejść na ulicy obok psa trzymanego na smyczy? Ludzie, może lepiej nie wychodźcie z piwnic,
  • Odpowiedz
W watku widac wyraznie ze wlascicielom psow #!$%@? juz na amen.


@Hank_Stinson: niektórzy właściciele psów są jak dzietni z pieluszkowym zapaleniem mózgu. Mają w d.... resztę świata.

To może psa wysłać jak terapię, jak ma problem z kagańcem ;] Normalnemu psu kaganiec nie powinien kojarzyć się z niczym złym.
  • Odpowiedz
@Bubu4: sorry ale jak widzę dwa razy większego psa od chudej dziewuszki, którą aż rzuca jak pies ujada na smyczy to się boję i przykro mi bardzo. Wiem jestem nielogiczna bom różowy pasek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@agaciksa: też, ale uważam że psy z ras agresywnych powinny wszystkie na spacerze mieć kaganiec. Mój owczarek był do rany przyłóż a jednak zawsze nie chciałam żeby ktoś się go bał i zakładałam mu kaganiec ale widzę że inni mają w dupie drugiego człowieka bo komfort pieska jest ważniejszy. Takie myślenie i trudno mandaty powinny to pozmieniać.
  • Odpowiedz
  • 0
@agaciksa: nie wiem o co ci chodzi, o to że pies w kagańcu dalej jest groźny bo może kogoś zadrapać na śmierć? nie słyszałem jeszcze żeby pies swoimi pazurami zrobił komuś poważny uszczerbek na zdrowiu
  • Odpowiedz
@Sakura555:
w życiu się nie spotkałem z sytuacją, żeby chuda dziewuszka szła z psem, który cały czas ujada na smyczy. Ujadają przeważnie te mniejsze rasy, do których wychowania właściciele nie przywiązują aż takiej uwagi. Raz w życiu widziałem jak duży pies zaatakował człowieka, ale zrobił to, ponieważ mężczyzna był pijany i chciał psa kopnąć. W takim wypadku na miejscu właściciela sam bym jeszcze tego pijaka skopał.
  • Odpowiedz
@Bubu4: a ja tego doświadczyłam i co? To że Ty tak nie miałeś wcale nie oznacza że tego nie ma. Co to w ogóle za argument. Ja się z tym nie spotkałem, a ja tak.
  • Odpowiedz
@Sakura555: wszystkie argumenty zaczerpnięte są z osobistych doświadczeń, także mój argument jest taki sam jak twój. A może po prostu w strachu do psów wyolbrzymiasz sobie sytuacje, które widzisz?
  • Odpowiedz
@Bubu4: nie wyolbrzymiam moje doświadczenie jest dla mnie faktem stało się. A psy uwielbiam. Poza tym znaleźć statystyki odnośnie ras agresywnych jest łatwo
  • Odpowiedz
@The_Starfish: Na terapie trzeba by bylo wyslac wlascicieli bez wyobrazni tych co mowia ze nie ma sie cos bac bo ich akurat nie gryzie. Nie ma co strzepic jezyka, debilow sie nie przekona, a normalny czlowiek z psem wie ze ma przy sobie niebezpieczne zwierze i dba o to zeby to niebezpieczenstwo zminimalizowac smycza i kagancem.
  • Odpowiedz
@Sakura555: patologia ze wsi? Dziewczyna ma dwa bardzo ładne psy, które grzecznie siedzą i czekają. Nie szczekają, nie atakują. A ty od razu zakładasz że to dwa dzikie zwierzęta, które chcą tylko zabijać. Kagańce należy zakładać jak chce się psa spuścić ze smyczy aby sobie pobiegał.
  • Odpowiedz
@Sakura555: dojdźmy do kompromisu, psy znajdujące się na liście psów agresywnych powinny chodzić w kagańcach, ale nie popadajmy w skrajności i nie zmuszajmy właścicieli goldenów, owczarków szkockich, niemieckich czy innych jamników zakładać im kagańców, jeśli psy są ułożone i nie wykazują zachowań agresywnych. Czyli stosujmy się do aktualnego prawa.
  • Odpowiedz