Wpis z mikrobloga

I idzie po ulicy taka kruszyna-karyna z dwoma zmutowanymi psami na smyczy. Przechodzisz obok cała w strachu żeby Cię takie to to nie dało rady dziabnąć rzucając się na smyczy i szczekając w Twoją stronę. Los swój powierzasz kawałkowi skórzanego paska i sile mięśni słabiny-karyny. Mirasy, Mirable weźcie Wy swoim Puszkom zakładajcie kagańce chociaż a w szczególności jak lubicie psy wyglądające jak małe lub duże świnie.
#takaprawda #psy #zwierzaczki #patologiazewsi
Sakura555 - I idzie po ulicy taka kruszyna-karyna z dwoma zmutowanymi psami na smyczy...

źródło: comment_mgwdecfhyRXv5DIz38R5g9wsqIEmwK3Q.jpg

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
@PlugawaChimera: koty robią krzywdę ludziom?, są niebezpieczne?, ludzie się boją przechodząc obok nich czy wręcz przeciwnie?
Dziewczyna łazi z dwoma psami których w razie czego nie byłaby w stanie utrzymać. Inny gościu gada że życie jego psa jest ważniejsze od życia człowieka.
Czy posiadanie psa wpływa na funkcjonowanie mózgu?
  • Odpowiedz
@kyloe: a ja Ci mogę znaleźć odwrotne statystyki http://s10.postimg.org/88cud8cft/Most_and_least_dangerous_dogs_image.png
http://images-2.domain.com.au/2013/07/20/4586099/dog-attacks-300x0.jpg
Jeszcze by się parę znalazło ale nie chce mi się szukać. Zresztą po mojemu nie trzeba statystyk żeby stwierdzić że te całe pitbulle czy amstafy nie są bezpieczne i zostały stworzone do walk na psim ringu a nie do niańczenia dzieci. Spójrz na ten świński pysk i szczęki mordercy, masywne łapy i ględź jaka ta rasa jest pokojowa. No fuck logic.
Sakura555 - @kyloe: a ja Ci mogę znaleźć odwrotne statystyki http://s10.postimg.org/8...

źródło: comment_dB3gF4CghfCnlAO5PuzWJ0MzqE7DNXRs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sakura555: szłam ze swoim psem wielkości kota na spacer, na smyczy, i stało takie bydle BEZ SMYCZY na klatce w oczekiwaniu na windę z taką panią wielkości tej wyżej, fakt siedziało grzecznie, a babeczka zapięła na smycz i dodała "może pani podejść, on nic nie zrobi, ja znam swojego psa" EHE, dzięki. xD
  • Odpowiedz
@Zielony34: normalny zdrowy człowiek będzie czuł strach przed 30 kg bestią, która siedzi sobie bez jakiejkolwiek kontroli. Mamy niby ufać psiarzom, że utrzymają psa? Albo że puszek nie gryzie? Weź się uderz mocno w głowę jeśli naprawdę tak uważasz.

Ostatnio była na mirko sytuacja, w której człowiek wypsikał gaz pieprzowy na psa, który przecież jest przyjazny i nikogo nie gryzie, bo wytresowany.

Może nie jest jeszcze za późno na terapię, zacznij
  • Odpowiedz
@Zielony34: Jak już masz psa to może byś się trochę zainteresował przepisami, bo #!$%@? głupoty i próbujesz forsować swoją ideologię o niewinnych pieskach.

art. 77 kodeksu wykroczeń:

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.


I zanim się podniecisz, że masz rację, to uświadomię cię, że nakazane środki ostrożności określają uchwały gminy. Może u ciebie kaganiec nie jest wymagany,
  • Odpowiedz
@PlugawaChimera: ja nie twierdzę że wziełaś z dupy, twierdzę że nie ma co porównywać jednostkowych przypadków :) żeby móc powiedzieć że koty są mniej intelegentne od psów, potrzeba badań na dużej ilości zwierzaków, bo to co powiedziałaś można przetłumaczyć tak: trafiłam na kota idiote, więc koty to debile XD
  • Odpowiedz
@JackBauer: chociaż jeden, który faktycznie zna się na przepisach inie pieprzy po próżnicy.

ale widzisz mirku, w Polsce jak w lesie. Obowiązek sprzątania gówna po psie też jest, a jakoś nigdy nie widziałem by ktokolwiek dostał mandat za niesprzątanie.

i dzięki temu mamy parki #!$%@? psim gównem.
  • Odpowiedz
@Zielony34: jasne, że nie psa, tylko #!$%@? właściciela. Mój ulubiony zestaw babcia/cienka karynka/dziecko i wielkie bydlę bez kagańca na smyczy. W ogóle człowiek nie ma prawa się poczuć niepewnie jak idzie obok czegoś, co może przegryźć na pół jamnika, a co w ogóle nie jest kontrolowane ani zabezpieczone.
  • Odpowiedz
@Sakura555: troszke jestem zaskoczony, ze tak wielu ludzi boi sie psow. To niedobrze, bo zwierzeta potrafia dosc dobrze wyczuwac niepokoj innych i czasami ich reakcja moze byc niebezpieczna. Dlatego kaganiec nie tylko uchroni przed ugryzieniem ale sprawi rowniez, ze osoba czujaca lek przed psem poczuje sie pewniej i nie sprowokuje psa. Ja np zakladam swojemu puszkowi klatke na ryj glownie dlatego, zeby ludzie sie go nie bali.
  • Odpowiedz
  • 4
IMHO
1. Trzeba zakładać smycz i kaganiec, nie będę pisał co mam ochotę zrobić ludziom, którzy puszczają luzem (i często bez kagańca) swoje psy w miejscach gdzie są ludzie.
2. W przypadku Bulli można być bardziej pewnym, że nic nam nie zrobią niż, że się rzucą na człowieka. Bulle z natury nie atakują ludzi, tylko zwierzęta, więc jeśli po prostu się idzie, to zdrowy pies nic nie zrobi.
Ale jak ktoś się
  • Odpowiedz