Wpis z mikrobloga

No i stało się, złapałem kontuzje barku przy podciąganiu się do karku. Podejrzewam, że to tylko naciągniecie/nadwyrężenie mięśnia, stąd moje pytanie do Was sportowcy. Możecie polecić jakąś dobrą a nawet najlepszą maść na takie nadwyrężenia?

ps. Kiedyś używałem BenGaya, coś tam pomagało, ale teraz bardzo zależy mi na czasie i nie mam czasu na testowanie.

#mikrokoksy #silownia #sport #sportywalki #kalenistyka #bieganie #crossfit
  • 5
@Nee24: używałem wielu maści i tak naprawdę każda gówno daje. Może załagodzić ból, ale tak naprawdę tylko czas kontuzje ci wyleczy. Osobiście nie polecam ćwiczyć z kontuzją.
Ja ostatnio używam tylko żelu chłodząco łagodzącego Perskindol - jako jedyna normalnie pachnie i o dziwo na moją nogę przynosi ukojenie :)
@mitau: sam Arni polecał wyciskanie zza karku jako najlepsze ćwiczenie na barki. W podciąganiu musisz wykorzystywać masę swojego ciała, może miał za słabo wyrobione na żelstwie te potrzebne mięśnie, a rwał się na swoją masę. Lepiej może jeszcze dotrenować się w wyciskaniu zza karku i innych ćwiczeniach bez podciągania, a te ćwiczenia wznowić za jakiś tam okres czasu jeśli bardzo zależy. Ja sam przestałem się podciągać nachwytem z powodu bólu w
@Tofinen: ja nie twierdzę że te ćwiczenia są złe do budowania masy. Mięsień pracuje czyli będzie rósł Ale dla stawu barkowego jest to szkodliwe. Wiadomo że są ludzie którzy wykonują te ćwiczenia bardzo długo i nic im nie jest ale każdy jest inny. Ja z własnego doświadczenia polecam unikać tych ćwiczeń.