Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Pisałem tydzień temu Tutaj w sprawie przysiadów. Nagrałem swoje dwie serie z następnego treningu. Pytanie moje, co sądzicie o technice? Na pierwszym filmiku seria rozgrzewkowa, ok. 50kg, na drugim 97,5kg. Rzecz w tym że miałem bóle w odcinku lędźwiowym i zastanawiam się, czy przysiadam tak, jak trzeba. Z góry dzięki za wszelki feedback!
Rozgrzewkowa
97,5kg
Wołam @ukazuyr który polecił mi nagrać ;)
  • 48
@parowczankreatyny: mam zatrzymać progresję w 5x5 i zamiast tego robić front squaty, czy jakoś osobno?
I Panowie, co sądzicie o butt winku i głębokości, przy mniejszym ciężarze butt wink mam mniejszy, ale czy w ogóle powinienem się przejmować? I czy schodzę wystarczająco głęboko?
@longfinger1: @Mjr_Spoiler: a co to za problem, że pas?

1.w ogóle nie przygotowujesz się do przysiadu po zdjęciu ze stojaka. nie masz powietrza w brzuchu ani nie spinasz mięsni
2. nie rób przeprostu odcinka lędźwiowego przed przysiadem. biodra mają być neutralnie ułożone. załatwia to spięcie pośladków. ewentualnie zrób sobie taki test - wypuść całe powietrze z płuc na maksa jak na spirometri wtedy Twoje ciało ustawi się samo do odpowiedniej
@longfinger1: Nie widać tu dokładnie, ale chyba masz buty "do biegania". Jeśli tak to koniecznie z nich zrezygnuj, albo zakładaj takie na maksymalnie płaskiej, twardej i cienkiej podeszwie albo jeśli Cię stać to kup coś w tym stylu. Amortyzacja w biegowych butach skutecznie utrudnia trzymanie dobrej formy przy przysiadach.
@pokey: Candito robi przysiad trójbojowy. Przysiad trójbojowy nie jest przysiadem, którym budujesz siłę. Siłę budujesz przysiadem highbar, który ma większy zakres ruchu. Ja lowbar robię teraz z raz na 2-3 tygodnie dla sprawdzenia siły a w treningu tylko highbar
@berti: ech, no bo właśnie, gdzieś za Twoim zaleceniem rozchyliłem nieco stopy i dało mi to niesamowitego kopa do przodu, poprawiło głębokość zejścia i uleczyło nieco zawijanie dupy. A teraz zaś od nowa.