Wpis z mikrobloga

Pytanko szczególnie do Was mikrokoksy napoje typu cola zero, (ażeby miały zero węglowodanów) są jakieś inne napoje (o innych smakach) a takich samych właściwościach?
Taaa wiem szkodliwy aspartam...chociaż w sumie to nie wiem jak to naprawdę jest, jeśli macie jakieś przemyślenia na ten temat to możecie się uzewnętrznić, chętnie poczytam.

#mikrokoksy #dieta #odchudzanie
  • 20
@usiaaaaa: Pepsi max XD, chociaż dla mnie obecnie Zero jest najlepsza w smaku, jest znaczna różnica w porównaniu do kilku lat wstecz.

Aspartam - ogólnie wolałbym go nie spożywać, bo co badania to inne wyniki. Ale z drugiej strony, jak myślę o tym ile w nas chemii ładują (chlor w mleku, kurczaki na sterydach i antybiotykach, warzywa z masą pestycydów, ryby z metalami ciężkimi), to prędzej czy później i tak na
@ubermirek: Jeżeli jesteś na tyle "czysty" że benzoesan sodu czy potas są dla Ciebie szkodliwe, to znaczy - nie wdychasz spalin które na codzień fruwają w powietrzu, bo mieszkasz w leśnej chatne na kamczatce, jesteś męczennikiem diety PALEO i jesz tylko to co dała natura i tylko prost od niej, łowisz ryby własnymi rękoma i wcinasz leśne owoce prosto ze ściółki a alkohol jest jedynie pojęciem Ci znanym z internetu którego
@feniks_pn: Nie stosuję kosmetyków z parabenami, mam to szczęście, że nie muszę jeść kurczaków na antybiotykach i wędlin z ulepszaczami, bo zaopatruję się u rodziny ze wsi. Jajek nie kupuję w sklepie, bo też nie muszę. Idąc tym torem nie kupuję napojów o których mowa. I myślę że nie ma co się spinać, że mam dietę paleo i mieszkam w lesie, bo czynniki typu spaliny sa niemożliwe do wyeliminowania w normalnym
@ubermirek: spoko, szanuję to. byłem ciekawy, czy bardzo się w to wczuwasz czy tylko napoje sobie ubzdurałeś, ale jak to tylko wierzchołek góry lodowej to ok. Wytrwałości.

P.S. Tylko nie wmawiaj ludziom jakie to barwniki czy konserwanty są niezdrowe bo tego nie wiesz. Chyba, że pokażesz mi wynik badania naukowego które dowodzi, że spożywanie produktu A powoduje chorobę B. Chętnie zmienię swoje nawyki żywieniowe jakbym zobaczył jakiś dowód.
@feniks_pn: Nie pokażę takich badań, bo ich nie znam. mógłbym napisać, że nie wierzę w badania, bo nie wiadomo w jakich warunkach były przeprowadzane i nie wiadomo tez czy jakieś koncerny nie maczały paluchów opracowywaniu wyników. Ale to już śmierdzi paranoją;) więc po prostu staram się dmuchać na zimne i być świadomym konsumentem.

P.s. Ale jak czasem zamawiam piccoszkę w ramach cheat meala, to korzystam z promocji na puszkę coli za
@usiaaaaa: dr pepper w puszce. co do samego picia, pytalem wielu pro koksow o to - kazdy jest zdania, ze mozna ale nie przeginac a ewentualne wywalenie tego z diety mozna rozwazyc przy przygotowaniach do zawodow, choc szczerze przyznaje, ze nie pamietam juz argumentacji za tym.
@Karoleer: słodziki niektóre są na bazie sodu, który trzyma wode w organizmie, wykluczenie takiego cyklaminianu sodu pare dni przed zawodami, może pomóc w pozbyciu się resztek wody przy odsuszaniu dzień przed i w dniu zawodów. Wiadomo, to są ułamki procent tej wody, ale jak ktos trzymał miskę pół roku to robi wszystko, żeby wyjść na scenę w najlepszej możliwej formie.
@ubermirek: bo wszystko jest dla ludzi, tylko z głową :)