Wpis z mikrobloga

Konkurs z okazji 100 obserwatorów pod tagiem #milionowamotywacja ! Bardzo Wam dziękuję ()

Może się to wydawać śmieszne, ale dla mnie każda z osób, która postanowiła obserwować ten, poniekąd, mój tag, sprawiła mi sporo radochy. W podziękowaniu postanowiłem przeznaczyć 100 zł na zakup książki lub jakiegoś materiału edukacyjnego, szeroko związanego z samorozwojem. Konkret do przedyskutowania ze zwycięzcą.

Zasady:
1. Należy dać plusa temu postowi
2. W komentarzu polecić książkę/audiobook/artykuł/wideo lub inny materiał, który ma na celu ogarnąć się, pomóc rozwinąć itd.


3. Losowanie odbędzie się jutro - piątek, o godz. 23. Nagram z tego wideo. ;)

Spośród osób, które to uczynią, rozlosuję jedną, z którą na PRIV dogadam szczegóły. Może być dowolna księgarnia itd., jedyna zasada jest taka, że nie przelewam kasy, tylko ja płacę.

Kolejne materiały zawsze z tagiem #milionowamotywacja
#prokrastynacja #motywacja
D3lt4 - Konkurs z okazji 100 obserwatorów pod tagiem #milionowamotywacja ! Bardzo Wam...

źródło: comment_0FbqZCXhsqk3TFcIakCuRr9EzFjs6kO6.jpg

Pobierz
  • 48
@D3lt4: Joseph Murphy - Potęga podświadomości. Jest to książka z którą zacząłem przygodę z samorozwojem. Na 286 stronach przekonałem się, że mogę zrobić to, co chce najbardziej, czyli spełnić swoje marzenia. Narastające problemy są wyzwaniem i możliwością nabycia doświadczenia, które procentuje w przyszłości. Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje umiejętności.
Brian Tracy "Zjedz tę żabę" - książka, która skupia się na planowaniu swojego czasu, dni, ustalania celów. Bardzo dużo rzeczy, które są oczywiste, ale pewnie mimo ich oczywistości i tak mało kto to stosuje, więc uważam, że warto przeczytać.
@D3lt4: Chris Guillebeau - Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji książka odpowiadająca na dosyć oczywiste pytania, pokazująca inną drogę niż praca w korpo/wielkiej firmie. Ukazująca, że nie warto stać w miejscu i bać się podejmowania działania. Dodatkowo w każdym rozdziale jest motywacyjny cytat. Jeśli nie czytałeś, to polecam, może przez przypadek przeczytasz mój komentarz i przypadkowo znajdziesz tą książkę w księgarni i doczytasz do końca.
@D3lt4: Podałem wcześniej "Zjedz tę żabę", ale widzę, że jest w Twoim spisie, więc podam coś nowego.

Mj DeMarco "Fastlane Milionera" - moim zdaniem bardzo motywująca książka. Wiele książek o zdobywaniu fortuny opisuje jak to autorzy trafili na dobry moment na rynku, spotkali odpowiednie osoby itp. i bardzo często można odnieść wrażenie, że cała ich fortuna, to duża doza szczęścia. W tej książce autor mówi, że, aby coś osiągnąć trzeba ostro
@D3lt4: To ja polecam stronę, które w sumie jest grą - https://habitrpg.com/. Na czym to polega? A, taki niby zwykły kalendarz, notatnik z zadaniami które mamy wykonać, ale w konwencji gry RPG. Mamy własną postać, która dostaje doświadczenie, leveluje, gdy wykonamy ustalone przez nas zadania w naszym prawdziwym życiu. Natomiast traci życie, gdy zrobimy coś, czego nie powinniśmy, np jakiś nawyk z którym walczymy. Można zakładać drużyny ze znajomymi ;)

Używam
@D3lt4:

One Small Step Can Change Your Life: The Kaizen Way Paperback – April 22, 2014
by Robert Maurer Ph.D. (Author)
http://www.amazon.com/Small-Step-Change-Your-Life/dp/076118032X

Polskie wydanie:
Robert Maurer - Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/186486/filozofia-kaizen-jak-maly-krok-moze-zmienic-twoje-zycie

Jak dla mnie genialna pozycja :) W moim przypadku sprawdza się zdecydowanie lepiej niż zjadanie żaby. Polecam.
IMO dodatkową zaletą tej książki jest to, że jest przystępna i krótka - można wciągnąć całość w
@D3lt4: Na mnie bardzo motywująco wpłynął filmik z naszego polskiego podwórka, historia piłkarza Damiana Radowicza. Nie jest może tak efektowny czy pompatyczny jak wszystkie "świadectwa" Nicka Vujicica czy inne motivation videos ze Stalonem, Alem Pacino, Willem Smithem itd., ale jakoś mocniej do mnie trafia. Rodzinie się bardzo podobał, pokazuje prawdziwą kilkunastoletnią determinację popartą artykułami i nagraniami z przeszłości, a nie jedynie wyobraźnię scenarzysty danego filmu.
rotero - @D3lt4: Na mnie bardzo motywująco wpłynął filmik z naszego polskiego podwórk...
@D3lt4: Polecam "Zapiski Oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego. Książka, która jest w wielu momentach śmieszna, lecz ukazuje w brutalny (moim zdaniem) sposób co potrafiła zrobić z człowiekiem propaganda sowiecka.
@D3lt4: Może nie jest to typowa książka o samorozwoju, ale na pewno warta uwagi. Brat mi kiedyś polecił ponad siedmiuset stronicową autobiografię Arnolda Schwarzennegera "Pamięć absolutna" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na ogół nie czytam takich książek, a Arnolda uważałam jedynie za mięśniaka z filmów, ale po namowach się skusiłam. Dopiero po tej książce zrozumiałam, że jest kimś więcej niż aktorem z dużymi mięśniami i dziwnym akcentem. Wbrew
kamdzowa - @D3lt4: Może nie jest to typowa książka o samorozwoju, ale na pewno warta ...

źródło: comment_mkRTTJWojn9pBPyeF7BNR8rkKYyYgQ0f.jpg

Pobierz
@D3lt4: Od zawsze interesowałem się tematyką motywacji i samorozwoju, ale miałem moment w którym przestałem wierzyć w te rzeczy, a raczej w skuteczność zmiany. Ten filmik to niekoniecznie jakiś mega materiał, ale to on dał mi kopa żeby na nowo się tą tematyką zainteresować.
Szczerbiec - @D3lt4: Od zawsze interesowałem się tematyką motywacji i samorozwoju, al...