Wpis z mikrobloga

W sumie to mój pierwszy wpis w tym tagu, ale kiedyś trzeba zacząć. W ramach wstępu, na siłownię chodzę od jakiś dwóch miesięcy. Niestety, jestem typowym suchoklatesem (170cm, 65kg, 20 lvl here ( )). Od samego początku ćwiczę według planu ułożonego przez ziomka, który tam pracuje. Jednak mam lekkie wątpliwości co do jego wytycznych jak i co do postępów.

IMO za dużo jest maszyn, a za mało wolnych ciężarów.

Dzień pierwszy (jak to dumnie brzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - plecy i triceps:
1. Wiosłowanie podchwytem gryfem prostym 4x12/10/8/6
2. Ściąganie na maszynie pull down 4x12/10/8/6
3. Wiosło jednorącz sztangielką 4x12/10/8/6
4. Wyprosty na ławce rzymskiej 4x12

1. Francuz oburącz sztangielką 3x12/10/8
2. Pompki na maszynie tricpes 3x12/10/8
3. Ściąganie linek na bramie z góry 3x12/10/8

Dzień drugi - klatka i biceps:
1. Wyciskanie na maszynie chest press 4x12/10/8/6
2. Wyciskanie na ławce 30' sztangielek 4x12/10/8/6
3. Wyciskanie na płaskiej ławce sztangielek 4x12/10/8/6
4. Rozpiętki na maszynie fly 4x12 (tutaj nie lepiej jest zrobić to samo na ławce 90'?)

1. Uginanie gryfem łamanym na modlitewniku 3x12/10/8
2. Uginanie rąk z handelkami stojąc młotkowo 3x12/10/8
3. Uginanie gryfem prostym stojąc 3x12/10/8

Dzień trzeci - nogi:
1. Przysiad na hack maszynie 4x12/10/8/6
2. Wyprosty na maszynie 4x12/10/8/6
3. Wypychanie na hack maszynie 4x12/10/8/6
4. Uginanie nóg na maszynie leg curl 4x12/10/6
5. Wspięcia na palce stojąc 4x20

Dzień czwarty - barki i kaptury:
1. Wyciskanie na maszynie S.Chmita za kark 4x12/10/8/6
2. Wzniosy hantli na boki stojąc 4x12/10/8/6
3. Wyciskanie wąsko na maszynie shoulder press 4x12/10/8/6
4. Wzniosy ramion na boki na maszynie lareral eise 4x12
5. Sztrugsy sztangielkami z boku 4x12

Do tego codziennie brzuch na maszynie coś a'la brzuszki.

Jakieś sugestie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mirkokoksy #silownia #cwiczenia #nicwaznego
Pobierz Colo99 - W sumie to mój pierwszy wpis w tym tagu, ale kiedyś trzeba zacząć. W ramach ...
źródło: comment_7M9H8E2CpIpSQvepjiQuLurYc39fW3jy.jpg
  • 21
@Colo99: A co do diety, to podlicz sobie kalorie jakie spożywasz w ciągu dnia a potem policz sobie z jakiegoś kalkulatora ile jeść powinieneś żeby wyjść na zero. Potem dodaj do tego jakieś 100 kalorii i obserwuj.
@Colo99: ja właśnie jadę na masę. Oczywiście dietka elegancka plus białeczko. I proste ćwiczenia oparte na wolnych ciężarach. No i mam powolutku efekty. Nawet spoko idzie bo tłuszczu nie przybywa jakoś strasznie dużo.
@Colo99: dla mnie twój plan jest przeładowany, zresztą tak samo jak piszą pozostali. Proszę, na dobry początek poczytaj to: http://www.fiteligent.pl/fitstart/ dodatkowo ułóż sobie dietę, podstawy znajdziesz na tej samej stronie. Na początek wiem, że kusi żeby kupić sobie odżywki ale zrezygnuj z tego, przyrosty powinieneś mieć bez tego. Wystarczy dobra dieta. Tutaj masz najprostszy trening FBW, możesz nim jechać 5x5:
Trening A:

Przysiad ze sztangą
Wiosłowanie sztangą
Wyciskanie sztangi leżąc
Podciąganie
Na początek wiem, że kusi żeby kupić sobie odżywki ale zrezygnuj z tego, przyrosty powinieneś mieć bez tego


@koniarek: jak się weźmie ostro do roboty to lepiej kupić jakieś białko z bcaa żeby zabezpieczyć mięśnie przez zeżarciem
Jesteście chorzy, nie wiem jak w ogóle możecie wspominać o jakichś białkach.

Podstawa to dobra dieta ale liczenie kalorii nie jest niezbędne, ważne są regularne i sensowne posiłki, poczytaj o tym czego trzeba jeść dużo, a czego unikać.

W ogóle nie wiem po co siłownia i bezsensowne programy z izolowanymi ćwiczeniami, które tylko rozwalą Ci stawy, bo nie są one przystosowane do takich obciążeń. Na początek polecam treningi ogólnorozwojowe, dzięki którym nabierzesz