Wpis z mikrobloga

Jak to się dzieje że studenci są często tak głupi?

Miałem cały semestr zajęć z Podstaw Elektroniki i Miernictwa na którym były omawiane podstawowe elementy komputerów i podstawowe podzespoły elektroniczne i takie tam. Była mowa także o czymś takim jak tranzystor, czyli podstawowym elemencie dzięki którym piszę na Mirko, używam komórki albo oglądam TV. To raczej ważna rzecz na studiach informatycznych, żeby wiedzieć jak tranzystor działa. Po semestrze kursu PEiM nie miałem pojęcia jak to działa. Nie znałem ogólnego sposobu działania ani tym bardziej szczegółowego. Nie kojarzyłem nic z tego tematu mimo, że mnie zainteresował i starałem się słuchać.

A tu proszę! 5 min 40 sekund filmiku na youtube zastąpiło mi kilku 3 godzinnych zajęć z PEiM. Rozumiem jak tranzystor działa, czym są wspomniane tranzystory typu N i P, czemu jest są ważne i dlaczego obecnie jesteśmy na granicy miniaturyzacji.

Fuck you PWr! Totalna strata czasu, tylko po to, żeby mieć papierek...

#pwr #edukacja #szkolnictwo #polska #studbaza #studbazaproblems #informatyka #technologia #strataczasu
Grizwold - Jak to się dzieje że studenci są często tak głupi?

Miałem cały semestr za...
  • 5
@1649: ja uznaje tylko jeden poprawny sposób nauki: "Od ogółu do szczegółu". Jeśli się nie ogarnie przeznaczenia i bardzo ogólnego działania omawianej rzeczy to szczegółowego działania nawet nie ma po co wykładać. Ten filmik to tylko ogólne działanie. Od tego można dopiero zacząć wyprowadzać wzory. :)
@Grizwold: przecież już dysponujemy technika do produkcji 14/10/7 nm, ale jest problem nie opłaca się ich produkowanie z powodu zbyt dużych zmian technologicznych względem 22nm. Prawo Moore a napotkało barierę