Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej,
z anonima, bo nie mam konta i nie chcę mieć, a wiem, że są tu ogarnięci ludzie ;D

Moi rodzice mają w domu jednorodzinnym net - radiówkę. Z anteny kabel idzie do kotłowni, tam wchodzi w router i net idzie po lanie do 2 kompów i access pointa rozsyłającego wifi.
Kiedyś zadzwonili że net nie działa - po resecie routera net na kompach zaczął działać, AP nie chciał się łączyć, ale po wyłączeniu kompów znowu to samo - reset pomagał. Wymieniłem router na nowy - i problem jak ręką odjął. Po pół roku znowu to samo, tyle że teraz rodzice zauważyli że nie było prądu jakiś czas (nagłe odcięcie - uroki wsi ;D)
Przywiozłem swój router - i znowu wszystko OK, więc chyba router pada.
Jest tam listwa antyprzepięciowa, ale jakaś stara, no ale niby jest. Próbowalibyście tam wstawić UPS? Wydaje mi się, że routery nie wytrzymują spadku napięcia i się psują. Ale pewności nie mam - co byście przetestowali, zrobili?
Dodam, że antena od radiówki chodzi dobrze, był gość sprawdzać

#siecikomputerowe #it #informatyka #sieci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zwykła listwa antyprzepieciowa nie pomoże jak #!$%@? piorun (a to bardzo często psuje routery).
W sumie nie wiem jak bym to ogarnął, pewnie bym ich namówił na wstawienie lepszych bezpieczników do skrzynki żeby chroniły też przed spadkiem napięcia.
Bo szkoda nie tylko routera ale też np lodówki, pralki itp.
Generalnie pierw to przegląd instalacji elektrycznej
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zasilacze od routerów bywają awaryjne, może postaraj się o ciut lepszy, może nawet taki z podtrzymaniem na akumulatorze. Nie musi być UPS z prawdziwego zdarzenia, taki UPS 12V wystarczy.
  • Odpowiedz