Wpis z mikrobloga

Kurcze strasznie mi szkoda tych wietnamczyków. Oni są idealnym przykładem na to jak powinna wyglącać imigracja. Słyszeliście żeby, któryś coś odj***ł? Mega fajni ludzie, sympatyczni, pracowici. Żyją po swojemu jednocześnie nie przeszkadzając innym. Jak ktoś mnie pyta gdzie powinniśmy szukać imigrantów to mówię, że właśnie tam, wśród takich ludzi. A jak słyszę, że mamy szukać kogoś kto jest nam "bliski kulturowo" to sobie zawsze zestawiam takiego wietnamczyka z ukraińcem i już wiem, że taka osoba bredzi.
#warszawa #imigranci
  • 74
  • Odpowiedz
  • 110
@Hetman_Wielki_Koronny Powiedz widziałeś kiedyś takiego Wietnamca co pracował gdzieś indziej niż w jakimś swoim szemranym biznesie typu buda z żarciem z psa albo ciuchy bazarowe, masaże itp. bo ja jakoś nie bardzo. No tak ale jak się uśmiecha i niw jeździ mercedesem to na pewno uczciwy nie to Ukrainiec :)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Hetman_Wielki_Koronny: u jakiegoś dj polaka śpiewała młoda wietnamka. I jakos nikomu noe przeszkadzało.

Inna sprawa to to, że ci pierwsi wietnamscy handlarze ze stadionu, maja dzieci wychowane tutaj, i cześć z nich wraca do siebie, i tam zdobyte know how w handlu wykorzystuja. A nasi jak zwykle schadenfreude
  • Odpowiedz
Kurcze strasznie mi szkoda tych wietnamczyków. Oni są idealnym przykładem na to jak powinna wyglącać imigracja. Słyszeliście żeby, któryś coś odj***ł? Mega fajni ludzie, sympatyczni, pracowici


@Hetman_Wielki_Koronny: Oni #!$%@?ą, ale po swojemu, poza tym ABW śledziło służby wietnamskie, bo te sklepiki to często słupy i przykrywka dla służb https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/warszawa-to-tu-kwitnie-handel-ludzmi-wietnamskie-dzieci-pracuja-w-nieludzkich-warunkach-6598460270844896a
  • Odpowiedz
  • 45
@TakiSobieLoginWykopowy Wietnamczycy akurat bardzo dobrze się integrują. O ile pierwsze pokolenie to typowi handlarze i pracownicy gastronomii, słabo znający polski, tak ich dzieci normalnie funkcjonują w społeczeństwie, często mają polskie imiona i zmieniają nazwisko na polskie.
  • Odpowiedz
@Hetman_Wielki_Koronny kiedyś Wietnamczyk mi #!$%@?ł w zderzak, tak że nic nie bylo widać ani u mnie ani u niego to mnie i różowa #!$%@? do swojej restauracji zaprosił i mowil, ze na jego koszt. Jak #!$%@?ł we mnie Ukrainiec to próbował #!$%@?, tak ze matematyka jest prosta xd
  • Odpowiedz
@magiczny_andrzej_z_kosmosu no patrz mój szwagier mówi płynnie po polsku, nawet z kibolami hutnika się bujał. Cała rodzina co w Polsce została mówi pięknie po polsku, pożenili się z Polakami, a moja po niemiecku śmiga też jak native piję piwo i zjada wursta. A dzieci to 100 proc Niemki. Tyle że ładne. Jakoś się jednak integrują.
  • Odpowiedz