Wpis z mikrobloga

@affairz: O, i potwierdziłeś kolejny raz pokazując marże brutto i tylko deweloperów z GPW, którzy budują tylko 12% mieszkań w kraju.
Wtorkowe samozaoranie? xD
  • Odpowiedz
gdzie pokazałem czyjeś marże?


@affairz: grzejesz się jak pastibox nad olxdata. xD To wytłumacz wszystkim grzecznie, ładnie i czytelnie co wrzuciłeś i jak to się ma do mojego komentarza, który cytujesz.
  • Odpowiedz
  • 2
@wypopekX: wrzuciłem wykresy z ATH (lub bliskich okolic ATH) największych deweloperów budujących w tym kraju mieszkaniówkę. oczywiście te rekordowo wysokie kapitalizacje nie mają związku z marżami - marże netto są na rekordowo niskich poziomach (XD)
  • Odpowiedz
oczywiście te rekordowo wysokie kapitalizacje nie mają związku z marżami - marże netto są na rekordowo niskich poziomach


@affairz: aha, czyli wrzuciłeś tylko kapitalizacje dodając do tego swoją intepretację pochodzącą z dupy na temat marż i ignorując to co napisałem o liczbie deweloperów notowanych z GPW w porównaniu do pozostałych.

I ty się jeszcze ciskasz, że ci się zarzuca manipulacje xDDDD

No pastibox bis.
  • Odpowiedz
  • 2
@wypopekX: kapitalizacje wynikają z wyników. mogę ci te wyniki tu przytoczyć, ale wtedy napiszesz hurr durr to są największe spółki budujące mały % mieszkań, a mali deweloperzy tylko dopłacają do tego biznesu. a że lambo ma właściciel? to #!$%@? mnie obchodzą czyjeś auta. i taka rozmowa, jak z niepełnosprawnym dzieckiem
  • Odpowiedz
@affairz: @affairz: Serio? xd przecież kapitalizacja danej spółki giełdowej wynika z kursu akcji i wolumenu i jest iloczynem liczby akcji danej spółki pomnożony przez kurs akcji na danej sesji i może nijak się mieć do wyników spółki ze sprawozdań finansowych i wynikać chociażby z korzystnego prawa jakie ma zostać wprowadzone dla danej branży czy itp.
Co do marży w deweloperce marża jest liczona od projektu a nie rocznie. Ja nie
  • Odpowiedz
a że lambo ma właściciel? to #!$%@? mnie obchodzą czyjeś auta.


@affairz: no ktoś kto wyprowadza wnioski finansowe na postawie "a jakiś random kupił sobie lambo" jak dla mnie jest osobą niepełnosprawną intelektualnie

Maska ci opada i wychodzi prawdziwa gęba, jak ci nie idzie to robisz się taki właśnie chamski, bezczelny, agresywny i piszący coraz bardziej oderwane od rzeczywistości rzeczy
  • Odpowiedz
  • 3
Maska ci opada i wychodzi prawdziwa gęba, jak ci nie idzie to robisz się taki właśnie chamski, bezczelny, agresywny i piszący coraz bardziej oderwane od rzeczywistości rzeczy


@wypopekX: to jest ten sam zabieg jak z tym wklejaniem zdjęć z protestu i oczernianiem osób, które tam były. jak ty ich oczerniasz i szkalujesz to jesteś spoko ziomkiem, ale jak ja napiszę, że ktoś kto przeszarżował z ryzykiem powinien ponieść tego cenę (w
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Ja piszę o obliczaniu marży od pojedyńczej inwestycji de, bo wykopki też często to mylą, później doczytałem że to kłutnia była o brutto i netto, a nie o sposób liczenia marży od projektu. Oczywistym jest że a duże spółki deweloperskie mają jednak trochę więcej niż jedną inwestycje ;) i raportowana jest m roczna od wszystkich projektów, a marże deweloperów są wysokie co widać po danych historycznych.
  • Odpowiedz
  • 2
@Dusk_Forest77: marże NETTO liczone w sposób dokładnie taki jak chcą deweloperzy są aktualnie #!$%@? wysokie i takie są fakty. wybrani deweloperzy mają 30% MARŻY NETTO za 4 kwartały (np. Atal, Develia, Lokum). bronienie takich marż jako coś normalnego i zdrowego to patologia

ale wy ich nie bronicie. wy piszecie, że wyceny giełdowe spółek nie mają nic wspólnego z marżami xD
  • Odpowiedz