Wpis z mikrobloga

@Reanef: bank może co najwyżej renegocjować kredyt, nic mu do sprzedaży mieszkania. Kwoty do spłaty nie obniży, natomiast jeśli o chodzi o cenę sprzedaży nieruchomości nie ma nic do gadania.
Co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie wiele osób wzięłoby mieszkanie kupione np w 2021-2022 za pierwotną cenę z pocałowaniem ręki
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@luke-dolla7: szarzy ludzie i dzbany nie kupią domu/mieszkania w ogóle bez kredytu, a banki udzielają tylko lichwiarskich. Po co bronić banków?

Bank mógł dać na 3% na stałej na 30 lat to by nie było problemu, ale w Polsce to uuuu nie wolno szaremu człowiekowi normalnie żyć, trzeba płacić 4700 odsetek i 100 kapitału

Drugim rakiem w Polsce jest to że bank nie ma absolutnie żadnego ryzyka bo w całości jest
  • Odpowiedz
@luke-dolla7

Nie, yebac dzbanów co lecą po kredyt a nie interesują się warunkami i ryzykiem które się z nim wiąże :) a potem kwik u redaktorów


Mamy pierwszego, którego nie stać było nawet na taki kredyt jak ludzi z artykułu i teraz pluje na nich jadem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz każdy pieprzy jaki to mądry by był i brałby 1,5x większa ratę na stałej stopie.
realnie nawet
  • Odpowiedz
@Mihaueck bank jest dla tego „typowego Polaka” większym zagrożeniem niż typowy Polak dla banku, więc no to jest chyba kwestia priorytetów w życiu.

Niedźwiedź powinien sprawdzać w lesie, czy człowiek się nadaje do przeżycia w dziczy czy jednak człowiek powinien się zastanowić kogo może spotkać?
  • Odpowiedz
  • 12
@assninja
Jestem pewien, że kredytobiorca miał przedstawioną opcję stałego i zmiennego oprocentowania. Wiadomo co wybrał, bo ratka była wtedy niższa ¯_(ツ)_/¯

@Mihaueck
Cóż, jak klient miał sprawdzoną zdolność to bank kredytu udzielił. To, że klient nie skorzystał z usług doradcy kredytowego/ nie przeanalizował umowy którą podpisuje to jego problem. Najlepiej się rozpłakać na łamach onetu czy innego portalu bo ratka urosła zgodnie z zasadami ujętymi na umowie.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7 więc skoro bank podjął ryzyko po analizie (yhy jasne) to teraz klient jak ma problem powinien móc wysłać klucze do banku i zamknąć temat. Ciekawe dlaczego tak u nas nie można…
  • Odpowiedz
  • 6
@Mihaueck
Nie wiem.
Ja mam bekę z płaczących o rosnącą miniratke, chodzi o głupotę ludzi którzy podpisują coś, czego nie rozumieją.
O to należy pytać speców od prawa bankowego
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: dejta im wakajki - ja nie brałem, jak były niskie stopy, bo sobie przekalkulowałem, że jak wzrosną, to mogę stracić płynność, ale co tam, pomogę im, bo teraz dzięki nim mogę kupić droższe mieszkanie
  • Odpowiedz
Bank mógł dać na 3% na stałej na 30 lat to by nie było problemu, ale w Polsce to uuuu nie wolno szaremu człowiekowi normalnie żyć, trzeba płacić 4700 odsetek i 100 kapitału


@assninja: Rozumiem, że Ty bys pozyczyal na 3% w polskiej złotówce przy inflacji 10%? Jestes #!$%@? normalny?
  • Odpowiedz