Wpis z mikrobloga

Ten człowiek powinien zostać w jakiś sposób uhonorowany, dzięki niemu w skali kraju zaoszczędzono ileś miliardów PLN na zapewne i tak spartolonej robocie, a wielu ludzi odkryło że ta budowlanka to żadna religia/czarna magia, tylko kwestia nauki.
Sam z Mariem na ekranie obok kładłem płytki w pokoju i zaoszczędziłem wtedy 1500 zł.
#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #januszebudownictwa #mariobudowlaniec
Tomek3322 - Ten człowiek powinien zostać w jakiś sposób uhonorowany, dzięki niemu w s...

źródło: 74660_559425b82a07e

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
dajcie jakis link jak sie robi zabudowe sciany plyta k-g pod ciezki gres i wiszace szafki bo to co widac na polskim yt jest mocno po lepkach, mam wrazenie, ze fachury pomijaja istotne niuanse
  • Odpowiedz
@Reanef: Tak Teściu robił i tak też mi doradzał. Robiłem każdego dnia po pracy po trochu więc akurat nie stopowalo mnie to jakoś bardzo. A co do ułożenia to nie rozumiem, chodzi Ci o to że powinienem przy ścianie przyciąć zamiast całego kafla dać?

@GOHAN Szkocka robota, zanim dałem nowy panel na wanne to to naprawiłem ;)

@Amonwar3 zauważyłem że jak się wyciąga następnego dnia to można na spokojnie go przekręcić
  • Odpowiedz
@Tomek3322: @zeus_pl @lukasgl: Panowie, a mam do Was pytanie. Bo sama chciałabym róznież w pokoju zmienić panele na płytki i jedna rzecz nie jest dla mnie jasna. Mianowicie, skąd wiadomo jak mocno docisnąć płytkę do podłogi ?
  • Odpowiedz
@Katiee: no ja to robiłem na czuja. Grzebień tworzy przestrzenie bez kleju pod kafelkiem i jak go dociskasz to się rozprowadza i w pewnym momencie "nie idzie" dalej. Wiadomo później poprawki z poziomicą ale nie jest to aż tak trudne.
  • Odpowiedz
@Reanef: widzisz a mi Teściu (broń boże żaden wyznacznik) mówił że zaczyna się od wejścia żeby ładnie wyglądało. Znow internet mówi że od ściany żeby się nie blokować.

Dalej nie rozumiem o co chodziło tutaj:

"czemu 60tek nie kładziesz na podlodze na połówki albo na 1/3 60x30 na równo kładzie się tylko na ścianach"

Mógłbyś proszę spróbować wytłumaczyć?
  • Odpowiedz
@zeus_pl: o to. Mnie uczono że powinno się kłaść takie płytki w taki sposób lub nawet na 1/3. Tak wiem podłoga do umycia. Zreszta masz umieszczane takie info chyba nawet na niektórych opakowaniach od płytek i nawet chyba informacje żeby przemieszac płytki z pudełek przy większej ilości bo płyta tnąca nie jest idealna
Reanef - @zeus_pl: o to. Mnie uczono że powinno się kłaść takie płytki w taki sposób ...

źródło: 17144741348847173622784776014748

Pobierz
  • Odpowiedz
@zeus_pl: w łazience może nie będzie źle to wyglądać przez typ płytek ale tak samo panele muszą iść na zakładkę, i odcinasz tyle ile potrzebujesz na końcu ściany a z odciętym kawałkiem wracasz na początek i dalej od tego układasz. Na dużej powierzchni ułożenie płytek 60x30 plytka przy płytce powoduje dyskomfort w stylu cursedimages xD znajomy se tak przedpokój ułożył i wierz mi ale źle to wygląda. A układa sie pewnie
  • Odpowiedz
@zeus_pl: w sumie to informacja na przyszłość bo jak już zaczęłes tak układać to rób dalej żeby trzymało wygląd spójny. Ale i tak fajnie że masz zacięcie i sam chcesz robić bo coraz więcej osób z dwiema lewymi rękami do roboty.
  • Odpowiedz
@Reanef: Tam wcześniej wstawiłem drugie zdjęcie z już skonczona łazienka to sobie cofnij. Z większych rzeczy to zrobiłem podniesione podłogi na strychu u siebie i u kolegi żeby było gdzie graty układać (u nas buduje się domyślnie bez podłogi, sama izolacja). A niedługo planuje zbudować szope w ogrodzie 3x5m z palet.

U mnie:
zeus_pl - @Reanef: Tam wcześniej wstawiłem drugie zdjęcie z już skonczona łazienka to...

źródło: 20220625_221154

Pobierz
  • Odpowiedz
@Reanef: Ogólnie jak popatrzę na jakość i cenę niektórych usług u mnie, to dochodzę do wniosku że jak jestem w stanie sam się nauczyć i zrobić, to będę miał taniej, lepiej i jeszcze na koniec mi jakieś fajne narzędzie zostanie.

A tak komuś zapłacisz i jeszcze #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

U kolegi:
zeus_pl - @Reanef:  Ogólnie jak popatrzę na jakość i cenę niektórych usług u mnie, to...

źródło: 20220715_185124

Pobierz
  • Odpowiedz