Wpis z mikrobloga

@arch_Kris: Ciekawe ile mieszkań ma ten pan. TBSy nie odniosły sukcesu, bo ich finansowaniu ukręcono łeb w czasach gdy my jeszcze kopaliśmy gałę. Teraz pokolenie właśnie takich 59 latków się mądrzy, jacy to jesteśmy pazerni i obsesyjni xD
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Przecież TBSy były nieopłacalne i do tego ciężko było je dostać. Pamiętam jak byłem przed kupnem pierwszego mieszkania to patrzyłem na TBSy nie dość że zarobki jak na tamte czasy wymagali spore to do tego wkład własny w mieszkanie co nie jest twoje
  • Odpowiedz
@mako37: No cóż, różnie to wyglądało, zależnie od miasta, w moim przypadku rodzice potrafili z pensjami w okolicach minimalnej dostać zarówno przydział jak i kredyt na partycypację. Matka mieszka tam do teraz, będzie to jakieś 25 lat. Czy nieopłacalne? W tamtych realiach nie mieli szans na kredyt na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@arch_Kris: Zmiana pokoleniowa nic nie da bo to pewne uprzywilejowane elity tworzą narrację i rządzą krajem.

Sam na pewno ma niejedno mieszkanie, kupił też nieruchomości swoim dzieciom, pewnie w PL i za granicą. To dziecko wysokiego partyjniaka, banan i człowiek który nigdy nie był w skórze tego całego plebsu.
Z powodu podobnych odklejeńców którym się wydawało że są najmądrzejsi, wybuchały rewolucje.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: No ja chciałem wziąć w 2015-2016 chyba to chcieli coś koło 20 tys wkładu plus wynagrodzenie na osobę chyba 2k plus spory czynsz. Ale znalazłem mieszkanie 35 m dwa pokoje za 80 tys plus 10 na remont wziąłem mini ratka około 800 zł wychodziła xd ceny to była masakra wtedy. Koniec końców sprzedałem je za 160k i miałem na wkład na większe mieszkanie
  • Odpowiedz
@mako37: To nieźle odlecieli, ale niestety widzę to także w TBSie rodziców, że zarząd tam dzieli i rządzi jak chce. Z początku jednak to wyglądało nieco bardziej ludzko, wielu ludzi którzy byli za bogaci na komunałkę, a za biedni na kupno za gotowkę czy kredyt znalazło tam mieszkanie, w którym mieszka po 1/4 wieku.
  • Odpowiedz
po prostu poczekajmy 20 lat na wymiane pokoleniowa i bedzie ok


@klementyna123: takie pi3rdolenie od dekad w temacie polityki i społeczenstwa ogólnie. Janusze chowają kolejnych januszy, cwaniaki- cwaniaków, kombinatorzy- kombinatorów i nic sie nie zmienia
  • Odpowiedz