Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawiam się co dalej robić. Mam już 26 lat, dwa lata temu skończyłem studia na kierunku Grafika. Przez te lata studiów pracowałem w innej branży.. brakowało mi odwagi, a co chwila ktoś dołował, że w grafice nie ma pracy.
Niedawno rzuciłem psychicznie wykanczajacą pracę i robię na nowo portfolio. Robiłem drobne zlecenia - loga, wizytówki i inne takie, ale szczerze mówiąc chciałbym być grafikiem 3d.
W portfolio mam na dobrym poziomie rendery produktów, ale też i modele low poly - cały czas się doszkalam.

Czasem łapie mnie bezsens, że może po prostu łatwiej będzie poszukać zwykłej biurowej pracy... że nawet całkiem dobre portfolio nie da mi pracy bez doświadczenia w większej firmie.

Nie wiem też jak się mam porównywać z innymi juniorami - co oni potrafią itd.

Eh nie mam nikogo, kto mógłby doradzić, wesprzeć. Kto mógłby troszkę pomóc.

Wysyłam CV na stanowiska związane z grafiką od 2 dni.

#grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #3d



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@loczyn: a ja się Sory puki co nie boję :) Jak te wszystkie AI jakie dotychczas widziałem to działa na bardzo ogólnych promptach. A wiesz dobrze, że od zrobienia "czegoś" żeby pokazać na daily w v1 do zaadresowania wszystkich uwag, żeby to wyglądało tak jak vfx supe chce, jest bardzo daleka droga.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: aktualnie rynek jest popsuty, więc będąc juniorem możesz mieć ciężko. Musisz ogarnąć solidne portfolio i najlepiej jakieś skille, których nie ma przeciętny student. Spróbuj znaleźć jakieś ogłoszenia na mida/seniora i celuj, że mniej więcej to musisz ogarniać na juniora, żeby być lepszym niż inni
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek: to tak jak byś mówił kilkadziesiat lat temu że rysunek ołówkiem król bo nie oszukujmy sie, kto cos na daily v1 pokaze w tym 3d na szybko, jak ołówex supe lubi te delikatne pociągnięcia rysika.

Świat się zmienia, media się zmieniają. Po co komuś "zdefiniowane" wizualizacje podczas gdy może mieć mniej zdefiniowane, szybciej i taniej. Myślisz że klienci tego nie zrozumieją, że w danym medium jak generacja obrazów nie wszystko
  • Odpowiedz
@einz: przy każdym filmie przy którym pracowalem były shoty, które tylko w moim dziale były robione po kilka miesięcy i miałeś art directed każdy najmniejszy szczegół, mimo iż to wyglądało dobrze już po tygodniu pracy. Właśnie dlatego, że klient chciał perfekcyjnie a nie szybko. Szybko i tanio to można zrobić reklamę proszku do prania dla TV Podlasie czy filmik na yt.
  • Odpowiedz