Wpis z mikrobloga

  • 160
@Nighthuntero Mało kto wróci na ukraine, albo nawet nikt. Będą bez dokumentów przez 10 lat, potem postarają się o inne obywatelstwa. Ukraina straci te pokolenie. Tylu z zagranicy pomagało SZU finansowo, a teraz chcą jeszcze ich podstępem ściągać. Ja nie wiem czy taki poborowy w ogóle powinien być brany do woja. Chyba że tylko jako mięso armatnie.
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: tak, a poźniej to kobiety dostają socjal, uprawnienia, parytety (czyli dodatkowe punkty), są bardziej doświadczone, trzeba im stawiać i dostają pełne prawo do opieki nad dzieckiem
  • Odpowiedz
@Pokojowa: Gdzie będą bez dokumentów? Próbowałeś podjąć pracę, zarejestrować samochód czy wynająć mieszkanie bez dokumentów? Co jak złamiesz rękę?
  • Odpowiedz
Jeżeli oni myślą, że ktoś z tego powodu pojedzie zdychać za polityków, po tym jak właśnie go tak potraktowali, to chyba są #!$%@?. Wschodnia mentalność. O ile ich nikt nie wywali to większość zostanie. Może będą mogli się ubiegać o azyl.

Niech żelkowy komik i jego armia złodziei staną przy linii frontu (a nie w bunkrze) to może będzie bardziej skuteczna zachęta.
  • Odpowiedz
Ludzie będą walczyć jak będą mieć o co walczyć. Skoro nie masz nic i masz jeszcze umrzeć to nic dziwnego, że ludzie uciekają. Walka musi się opłacać.
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: taki Saszka co tam zarabiał 1,2k złotych miesięcznie na pewno będzie płakał za piękną Ukrainą. XDDD mnie państwo polskie dyma na każdym kroku i bym się pod nosem zaśmiał jakby mi kazali zza granicy wracać i zostać obrońcą Białegostoku XDDD a co ma taki Ukrainiec powiedzieć? Jak tam musisz w łape dać żeby cokolwiek załatwić. Nie ma to jak w XXI wieku lać się za kreski na mapie. Wolałbym siedzieć
  • Odpowiedz
@Sagittus

Ludzie będą walczyć jak będą mieć o co walczyć. Skoro nie masz nic i masz jeszcze umrzeć to nic dziwnego, że ludzie uciekają. Walka musi się opłacać.


Walka musi się opłacać z tym się zgadzam, ale nie chodzi nawet o to czy masz o co walczyć w sensie materialnym. Tak jak napisał @Nie-mam obecnie rola mężczyzny została sprowadzona do płatnika alimentów, płatnika podatków do smierci i oprawcy uciśnionych kobiet. Jeśli mężczyzna
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: Ukraina nie potrafi wykorzystać swojego położenia. Trzeba było nałożyć globalny podatek (jak np. w USA) na wszystkich obywateli i tyle. Zagraniczni obywatele finansowaliby armię, nie byłoby zbytnio kontrowersji (jako że spora część i tak pomaga), a w obecnym rozwiązaniu Ukraińcy i tak tam nie wrócą - czemu się im nie dziwię.
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: Wskaż proszę konkretną rezolucję, która o tym mówi. Jestem prawie pewny, że jeśli takie prawo istnieje to nie ma tam mowy o „nie chce wydać”, a jest mowa o „nie ma możliwości wydać”. To dwa odrębne przypadki.
  • Odpowiedz
Wolałbym siedzieć jako no name bez paszportu


@imargam_2137: przecież miałbyś paszport, tyle że nieważny. Jedyny problematyczny przypadek to jego kradzież lub zgubienie. Ale tożsamość nadal da się zweryfikować, o ile obecne państwo nie będzie robiło problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@imargam_2137: I gdzie będziesz pracował, na budowie? Żadne korpo Cię nie zatrudni, nie wynajmiesz mieszkania, nie zarejestrujesz samochodu, a w razie koniecznego zabiegu czy złamania ręki to już w ogóle jesteś w dupie
  • Odpowiedz
@imargam_2137: Tak, pójdziesz do roboty na budowę, Bauer czy Janusz na koniec miesiąca powie, żebyś #!$%@? i zostaniesz bez kasy, powodzenia. Nawet na policję nie pójdziesz bo bez ważnych dokumentów to Cię wyśmieją.
  • Odpowiedz