Wpis z mikrobloga

@cyberspace: na szczęście nie wszystkie. Historyczne zostaną. Ale ci co klaszczą uszami, że euro 4 jeszcze wjedzie to tylko na kilka lat plus auta które będą spełniać te emisję będą dużo droższe handlarze, tak nakręcą ceny przez popyt, że japierniczę.
  • Odpowiedz
@cyberspace na obrazku, który pokazujesz, jest napisane, że etap 6 wchodzi w 2030 roku, a nie w 2026. Liczba aut objętych wymaganiami w porównaniu z 2019 rokiem, czyli 5 lat temu. Pomijasz fakt, że ludzie naturalnie wymieniają samochody i na dziś dzień ta liczba jest mniejsza niż 81% i jeszcze bardziej spadnie do tego 2030 roku. Dodatkowo, ustawa w Krakowie została zaskarżona, więc ten harmonogram i tak się przesunie. Do tego w
  • Odpowiedz
Nie no spoko, będziesz mieszkał w skansenie pomiędzy squotami


@typ53B: Nie planuję przeprowadzki, a już tym bardziej w twoje okolice.
Btw fajny masz wyznacznik nowoczesności - życie na parkingu. Cokolwiek innego, to skansen xD

i mieszkaniami airbnb dla Brytyjczyków


@typ53B: No to głosuj na lewicę, jak ci sytuacja mieszkaniowa premiująca fundusze inwestycyjne i inne airbnb przeszkadza.
  • Odpowiedz
  • 120
@wstanczyk: wszędzie. Nie ma infrastruktury pod elektryki, komunikacja miejska nie jest za dobra. No cóż zostaną nogi lub rower. Jak przyjdzie mi dostać się z Płaszowa do Bronowic. Po co mi prawo do własnej własności jak będę eko jeszcze podatek zapłacę by planeta nie przestała istnieć. W sumie mózgu też mi nie trzeba jak mam żyć eko. Zielone komuch się zatroszczą bo wiedzą co jest dla mnie dobre a co złe.
  • Odpowiedz
@typ53B: no tak w kompani wyborczej pełno trolli z KO było, więc w SCT też będzie w sumie zawsze pisząc w tematach SCT zawsze dużo troli się kręci.
  • Odpowiedz
Jak przyjdzie mi dostać się z Płaszowa do Bronowic


@Lardor: No tramki mają ładny dojazd. Generalnie komunikacja miejska w Krakowie działa w zależności od tego gdzie mieszkasz. Jak masz dojazd tramwajowy, najlepiej niewspółdzielony z samochodami to jest wspaniale. Natomiast autobusy - nie wiem ile razy w przyszłości widziałem 3-4 "139" jadące pod rząd.
No i znowu - mieszkając na Krowodrza i pracując w centrum tramki są super. Ale mieszkając na Bronowicach
  • Odpowiedz
  • 1
@young_fifi coś wiem o tych 139 bo sam robię w MPK 4 lata i też pamiętam kryzys kadrowy jak niektóre autobusy nie jechały na miasto tylko stały na zajezndi bo nie miał kto jechać
  • Odpowiedz
wszędzie. Nie ma infrastruktury pod elektryki,


@Lardor: No bo elektryczne samochody to też nie jest najbadziej fortunne z rozwiązań. W mieście to raczej komunikacja zbiorowa. Już w dużych miastach często jeździ się nią szybciej, niż samochodem, a sytuacja tylko będzie się poprawiać, gdy będziemy poprawiać infrastrukturę zbiorkomu, a zmniejszać ilość samochodów i tym samym korki. Rozwiązanie alternatywne, czyli dostosowywanie miast głównie pod samochody już pokazało, że nie działa.

Drogi i szerzej
  • Odpowiedz