Wpis z mikrobloga

Na jakiej zasadzie działa zwrot paczki?
Zamówiłem sobie ostatnio ubranie z Zalando lounge, lecz okazało się że nie leży mi.
Dałem zwrot paczki przez samodzielne nadanie jej w punkcie DHL i otrzymałem na maila etykietę zwrotu.
Mam ją po prostu nakleić na paczkę i udać się z nią do paczkomatu DHL lub żabki i dać po prostu paczkę sprzedawcy? Czy muszę nadawać/zgłaszać tę paczkę online przez DHL i tam stworzyć najpierw wysłanie paczki?
Sorry, za prostotę pytania, ale nigdy niczego nie zwracałem/nadawałem przez kurierke.
#pytanie #zalando #zakupy #dhl #paczkomaty
  • 3
  • Odpowiedz
@ElPicasso jeżeli nadałeś paczkę przez punkt DHL, to drukujesz sam etykiete, naklejasz ją w miejsce starej i idziesz do żabki. Kasjer skanuje kod, daje ci potwierdzenie nadania i zabiera paczkę. Koniec.

Alternatywnie można zamówić kuriera przez stronę DHL. Jak masz drukarkę to drukujesz etykietę, naklejasz na pakę i oddajesz kurierowi. Jeżeli nie możesz wydrukować, to zwracasz bez etykiety, wtedy kurier przy odbiorze ma gotową etykietę i nakleja na paczkę, zabiera ją i
  • Odpowiedz
  • 0
@cutecatboy znaczy podejrzewam, że Zalando automatycznie nadało, bo przysłali mi etykietę. Jak nic więcej nie muszę robić tylko oddać paczkę to git, dzięki za wyjaśnienie
  • Odpowiedz