Wpis z mikrobloga

Nie wygląda to dobrze dla Ukrainy

Im bliżej zamknięcia punktu, tym emocje rosną coraz bardziej. Na twarzach wielu mężczyzn nie widać zmęczenia, tylko strach. - Nie dam się przemielić na froncie - mówi Artem. Pół roku temu skończył 25 lat.

- Każdy z nas ma przyjaciół, kolegów, którzy zginęli na froncie. Nie zmuszą mnie do powrotu. Prędzej zrzeknę się obywatelstwa. Każdy ma prawo decydować o sobie - mówi Dmytro.

Obsłudze także puszczają nerwy. Jedna z pracownic zaczyna podnosić głos i zaznacza, że jej brat walczy na froncie. - Wy wszyscy powinniście tam być - krzyczy do mężczyzn.


#wojna #ukraina #rosja
  • 62
  • Odpowiedz
możliwe że to są jego końcowe etapy w postaci pozbycia się pasożytów z układu, którzy zakładali życie w tym narodzie jak im wygodnie, a jak się trzeba starać i dać coś od siebie - to ja już nie chcę,


@greg818181: wiadomo, na pewno żaden z tych pasożytów nigdy nie pracował legalnie,ani nie zrobił zakupów na Ukrainie czy nawet nie wytworzył nowych obywateli, więc absolutnie niczym się jej nie przyslużyli.
  • Odpowiedz
@xetrov: co było wcześniej widać już nikogo na Ukrainie nie interesuje. To że ktoś płacił podatki etc. obecnie nie ma znaczenia. Widać bardzo wyraźnie że chodzi tylko o jedną rzecz - o mięso na front. Cel jest jeden i tylko ten cel obecnie się liczy. Całość tych działań z utrudnianiem pobytu etc. jest tylko tym spowodowane. Przecież gdyby UA chciała mogliby zrobić coś innego - uciekłeś, nie chcesz walczyć - ok
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: A uchodźca wojenny z Somalii? Po wprowadzeniu takiego prawa w zasadzie natychmiast mamy pontoniarzy z Syrii i innej Gazy płynących do brzegu Grecji i co lepsze - w pełni legalnie. Oczywiście każdy zgubił dokumenty.
  • Odpowiedz
po części właśnie obserwujemy kształtowanie się nowoczesnego narodu Ukraińskiego, możliwe że to są jego końcowe etapy w postaci pozbycia się pasożytów z układu, którzy zakładali życie w tym narodzie jak im wygodnie, a jak się trzeba starać i dać coś od siebie - to ja już nie chcę, bo nie czuję się związany z ojczyzną. Państwo właśnie wskazało, że może bawić się w tą grę i jak komuś nie pasuje - wypad
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: no tak, ale też nie masz opieki medycznej, nie masz konta w banku, nie podejmiesz legalnej pracy, każdy kontakt z prawem w takim kraju może oznaczać fuck-up. Nie jest to fajne na dłuższą metę, negatywy przewyższają pozytywy.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Tak, mówi mi - tworzy bardzo niebezpieczny proceder. Jak wyżej napisałem, stworzenie takiego precedensu spowoduje natychmiastowe tysiące uchodźców na pontonach czy to z Syrii czy z Gazy płynących w stronę Europy. Każdy oczywiście z zagubionymi dokumentami, każdy jako obywatel kraju w stanie konfliktu. Przyjmiesz ich do domu?
  • Odpowiedz