Wpis z mikrobloga

Nie wygląda to dobrze dla Ukrainy

Im bliżej zamknięcia punktu, tym emocje rosną coraz bardziej. Na twarzach wielu mężczyzn nie widać zmęczenia, tylko strach. - Nie dam się przemielić na froncie - mówi Artem. Pół roku temu skończył 25 lat.

- Każdy z nas ma przyjaciół, kolegów, którzy zginęli na froncie. Nie zmuszą mnie do powrotu. Prędzej zrzeknę się obywatelstwa. Każdy ma prawo decydować o sobie - mówi Dmytro.

Obsłudze także puszczają nerwy. Jedna z pracownic zaczyna podnosić głos i zaznacza, że jej brat walczy na froncie. - Wy wszyscy powinniście tam być - krzyczy do mężczyzn.


#wojna #ukraina #rosja
  • 62
  • Odpowiedz
@Grooveer:

Jedna z pracownic zaczyna podnosić głos i zaznacza, że jej brat walczy na froncie. - Wy wszyscy powinniście tam być - krzyczy do mężczyzn.


To niech pakuje mandżur i #!$%@? w okopy a nie się innymi chce wysługiwać
  • Odpowiedz
@Grooveer: po części właśnie obserwujemy kształtowanie się nowoczesnego narodu Ukraińskiego, możliwe że to są jego końcowe etapy w postaci pozbycia się pasożytów z układu, którzy zakładali życie w tym narodzie jak im wygodnie, a jak się trzeba starać i dać coś od siebie - to ja już nie chcę, bo nie czuję się związany z ojczyzną. Państwo właśnie wskazało, że może bawić się w tą grę i jak komuś nie pasuje
  • Odpowiedz
@Grooveer: gowno prawda. Morale było niskie bo wciąż mięsne sztormy i brak amunicji a teraz sytuacja wygląda dużo inaczej. Poza tym zelenski wie że większość która opuściła kraj nie wróci. Typ który płacze w tym co wrzuciłeś to nie płacze że musi wrócić tylko wie że państwo się odcina i #!$%@? a nie rentka jak nie wróci do ua a i od nas nic nie dostanie
  • Odpowiedz
Prędzej zrzeknę się obywatelstwa.


@Grooveer: A to jest bardzo ciekawe, bo nie da się zrzec obywatelstwa bez zgody Państwa (u nas jest to wniosek do Prezydenta, który to może rozpatrzyć wniosek pozytywnie, a może go odrzucić) - to nie jest decyzja jednostronna obywatela. Taka ciekawostka :D Inna sprawa, ze bycie bezpaństwowcem jest kompletnie i skrajnie przeje***ane... Żyjesz, ale przestajesz istnieć dla świata...
  • Odpowiedz
@Grooveer: weź skończ człowieku. A kogo mają cytować tych co wracają do kraju? A wrócę sobie ale jeszcze pójdę do wywiadu xD no i oczywiście każdy który wróci na granicy już kałasza do ręki i wio na front, na zapleczu czy do pracy prseciez ludzi nie potrzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@Mathas w obecnej sytuacji Ukraińców za granicą to nic nie jest łatwe. Ale wątpię, że Ukrainie uda się na siłę ściągnąć swoich ludzi.
  • Odpowiedz
Bezpaństwowcom, tutaj oni wciąż są i będą obywatelami Ukrainy.


@Mathas: czyli współczesnymi niewolnikami? Gdzie pan mówi: "Wracaj, masz zginąć"?

Będą/są bez ważnych dokumentów, przez co stają się nielegalni. Coś mi się jednak wydaje, że UE będzie musiała sobie z tym poradzić na gruncie prawnym - a wydalenie uchodźców wojennych na Ukrainę jest na bakier z wartościami moralnymi UE.
  • Odpowiedz