Wpis z mikrobloga

@aku1990: stałe. Moim zdaniem w ciągu najbliższych lat wszystko na świecie będzie się erdolić, wojny, niepokoje, ruchy migracyjne. To wszystko spowoduje zawirowania w gospodarce, a w konsekwencji podniesienie stóp.
  • Odpowiedz
@aku1990: zmienne. Moim zdaniem w ciągu najbliższych lat wszystko na świecie będzie się erdolić, wojny, niepokoje, ruchy migracyjne. To wszystko spowoduje zawirowania w gospodarce, a w konsekwencji obniżenie stóp.
  • Odpowiedz
W tym tygodniu podpisuje kredyt ze stałym oprocentowaniem :p wyszedłem z założenia, że jak wskaźniki pójdą w dół to się refinansuje :p
  • Odpowiedz
@aku1990 zrób odwrotnie niż ci to do czego namawia Cię bank. Jeśli zauważalnie eksponuje lub wręcz namawia Cię do stałych to znak, że ich prognozy mówią o spadku na wiborze/wironie.
  • Odpowiedz
@aku1990: stałe się bierze jak wibor jest przy minimum z ostatnich lat +/- 1pp, zmienne się bierze w pozostałych przypadkach a na pewno jak wibor jest o 1pp niżej niż max za ostatnie kilka lat
  • Odpowiedz
@izud: z jakiego powodu nie będę mógł wziąć kredytu ze zmiennym oprocentowaniem, aby spłacić ten ?

EDIT
Doczytałem.. faktycznie... chamstwo !
  • Odpowiedz
@aku1990: w zeszłym roku,w marcu brałem stałe. Nadal płacę mniej niż płaciłbym na zmiennym teraz, ale gdybym brał w tym momencie to wziąłbym zmienne. Potrzymają te stopy jeszcze z rok a potem pewnie w dół.
  • Odpowiedz
@aku1990: W kwestii rodzaju oprocentowania myślę, że warto rozważyć kilka scenariuszy. Niestety, ale nie da się skutecznie ocenić, który z nich się sprawdzi. Można też posiłkować się wypowiedziami analityków, jednak one często nie są trafne. Ciekawy przykład niżej.

https://biznes.interia.pl/waluty/aktualnosci/news-kiedy-stopy-procentowe-w-polsce-zaczna-rosnac,nId,5156675

W przypadku wzrostów stóp procentowych bez wątpienia wybór czasowo stałego oprocentowania będzie najkorzystniejszy.

W przypadku braku zmiany stóp procentowych prawdopodobnie również czasowo stałe oprocentowanie będzie korzystniejsze - jest ono obecnie często niższe
  • Odpowiedz