Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czesc, kupuje z dziewczyna dzialke na pol. Jej tata ogarnial sprawy z notariuszem etc i wspominal tez cos o platnosciach i podatkach w urzedzie skarbowym. Oni tam rozmawiali o tym jak to zrobic ale nie za bardzo sluchalem.

Mam swoje pieniadze na koncie zaoszczedzone + dostalem od rodzicow 30 tysiecy w gotowce. Platnosc bedzie przelewem na konto. Jak teraz zrobic to aby wplacic na swoje konto te 30 tysiecy i tak zeby nie informowac co i na co dla urzędu skarbowego ani banku. Moge to wplacic po prostu jako swoje oszczednosci? jak to wyglada? Doradzcie cos prosze.

#bank #wplata #pieniadze #finanse #podatki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie, nie możesz. To znaczy możesz ale będziesz miał problemy prawodpodobnie, jak nie ty to starzy o ile ich wskażesz jako darczyńców jeżeli z ich AKTUALNYCH zarobków nie wynika że mogliby taką kwotę uzbierać w rok, da oszczędzając.

Osobiście nie mam wątpliwości że takie 30k można odkładać do skarbonki nawet i dekadę ale ja nie jestem kas czy lokalnym urzędem skarbowym a oni najprawdopodobniej od razu zaczną grać
  • Odpowiedz
Tu nie podpowiem, ale interesuję mnie co innego: jaki jest sens kupować z dziewczyną, nie narzeczoną, nie żoną działkę? A co będzie jak jutro pozna jakiegoś Krzysia z Płocka czy Alvaro z Porto. Jak masz $$$, olej ją, kup sam. W małżeństwie to jest trochę co innego, wspólność majątkowa i te sprawy.
@mirko_anonim:
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Sylwiusz89 - a co zmienia bycie po ślubie a przed? Kupujemy wspólnie, wspólnie jesteśmy na akcie notarialnym. Wspólnie wykładamy po 50% kasy za działkę i budowę domu. Jak znajdzie jakiegoś Krzyśka to spłacę jej 50% które zainwestowała a jak nie to niech ona spłaci mnie. Dokumentujemy całe koszta, faktury. Taka sama sytuacja i po ślubie może być. Nie robi mi to zadnej roznicy.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z punktu widzenia prawnego zmienia dużo. Konkubinat nie jest uznawany nigdzie, dziedziczenie ustawowe np., bo nie wierzę, że zdrowy 25-latek piszę testament. Ślub zmienia pozycję 2 ludzi co na papierze nie są już obcy. Jednak ja nie napisałem tego, aby namawiać na ślub czy kupno działki samemu, choć zasugerowałem jak masz $$$. Mam kolegę co na rok przed planowanym ślubem kupił za gotówkę 33 metrów kwadratowych w nowym budownictwie i
  • Odpowiedz