Wpis z mikrobloga

@wykopowicz_ka: brak racjonalnego myślenia mamy we krwi, głosujemy na "mniejsze zło", ale jak tu się dziwić jak do wyboru jest PO,PiS, Lewica, PSL, Konfederacja i co wybory nowy twór czyli nowoczesna/kukiz/hołownia który ma na celu zabrać głosy tym mniejszym partią żeby wspomóc jedną z tych dwóch największych
  • Odpowiedz
@wykopowicz_ka: fajnopolactwo to każdy kto nie głosuje na PiS czy konfederację?
Konfa to #!$%@? do tego prorosyjskie już PiS lepszy.
Przy czym chyba logiczne że każdy komu nie podobały się zmiany przez ostatnie osiem lat zagłosuje inaczej.
Tobie się podobały?
  • Odpowiedz
@wykopowicz_ka: Z taką piramidą demograficzną to zawsze będzie #!$%@?, bo starych jest więcej niż młodych i wiecznie będzie mentalne zapóźnienie u sterów władzy.

W 2060 jak będzie powszechne AI, chipy w mózgu i podróże na księżyc to będzie miał program dofinansowania do przestarzałych światłowodów bo boomer lat 80. i 90. chce mieć do przeglądania wykopu razem z kolegami-emerytami.
  • Odpowiedz
@wykopowicz_ka: do wyboru masz same szuje, które chcą tylko dopchać się do koryta na następne cztery lata, a różnią się od siebie jedynie propagandą, którą tłoczą swojemu elektoratowi i liczą, że ktoś jeszcze się na nią złapie, albo że społeczeństwo znienawidzi "tamtych" jeszcze bardziej niż nas.

A wśród wyborców? Też jak w lesie, atawizm, tworzenie obozów, wieczne dzielenie ludzi na "naszych" i na faszystów/zboczeńców/onuce/fajnopolactwo/julki/oskarki/prawactwo/lewactwo, a merytoryki zwykle w tym zero. I
  • Odpowiedz
@wykopowicz_ka:
Ale zmiany w polityce trzeba zacząć od PIS. To PIS wprowadził do przestrzeni publicznej permanentne kłamstwo i absolutny brak możliwości merytorycznej dyskusji. Jak przywrócimy możliwość wymieniania się poglądami bez serwowania fikołków, jak doprowadzimy do sytuacji, że przyłapany na kłamstwie polityk sam z własnej woli przeprosi to możesz wrócić ze swoim memem (jeżeli będzie taka potrzeba).
  • Odpowiedz
@andrzeju1: o, wypowiedział się ten jeden mądry wykopek, który myśli racjonalnie (pewnie też wykształcony, bo pisze "mniejszym partią") i uważa, że skoro nie mamy idealnego kandydata, to zamiast głosować na kandydata nam bliższego niż dalszego, lepiej nie głosować w ogóle i dać starym babom wybrać populistów, które jednego dnia dadzą się nabrać na telefon na wnuczka, a drugiego na "patriotę" co do kościoła chodzi.
  • Odpowiedz
@Saeglopur:
Ale ja nie o tym pisałem. Wtedy, gdy były mohery i poś#!$%@? z nich można było dyskutować nad problemami. Obecnie nie ma takiej możliwości. Każdy problem zostaje sprowadzony do poziomu: niemiec/ruski agent. Nie ma w ogóle możliwości o rozmowach na temat zagrożeń i korzyści. I to jest problem z pisowcami a nie z uśmiechniętymi. Uśmiechnięci jak widzą, że władza robi im wbrew to ją krytykują (patrz kredyt 0%, krytyka jest
  • Odpowiedz
@demongod: @masz_fajne_donice no właśnie nie mam pojęcia na kogo głosować nie ma jakiegoś takiego racjonalnego centrum do wybrania i nad tym ubolewam tzn kiedys PO mi się wydawało, że takie jest, ale nie jest. W wyborach lokalnych staram się głosować na osobę (nie zwracając uwagi na partię do której należy) patrzę czym sie zajmuje czy cos robił dla miasta i na tej podstawie podejmuje decyzję.

@mam_spanko pozdrawiam czule

Wychodzę z założenia,
  • Odpowiedz