Wpis z mikrobloga

#bieganie
Na #rower bez problemu przejadę 200km i się nie zmęczę i nic mnie nie będzie bolało. Wczoraj pierwszy raz od bardzo dawna poszedłem biegać, przebiegłem 4,1 km z tempem 6,1/km i dziś tak mnie nogi napierdzielają, że ja #!$%@?ę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba moja przygoda z bieganiem nie potrwa za długo! Choć z drugiej strony to zawsze jakieś urozmaicenie od roweru.
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@i-marszi
Na piechotę chyba inne mięśnie są obciążone. Jak okrągły rok jeździłem wszędzie rowerem/samochodem i #nagle poszedłem do sklepu po bułki to myślałem,że mi 40 lat dołożyli.
  • Odpowiedz
@i-marszi: na szosie moja druga przejadzka to bylo 201km, 8h12minut czyli w sumie nic rewelacyjnego XD, a zeby pobiec 8h ciągiem to ponad rok przygotowan, zwyczajnie rower jest mniej obciązający i w sumie kazdy wsiadzie na rower to w ciagu dnia z przerwami zrobi 100km, a z bieganiem bedzie tak jak napisales, złom po kilku kilometrach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@i-marszi: godzina biegu w tempie 6:00 jest odpowiednikiem godziny jazdy na rowerze w tempie 25 km/h. Nie wiem w jakim tempie jeździsz te 200 km ale sobie podstaw średnią prędkość z takiej wycieczki i prawdopodobnie ci wyjdzie, że powinieneś biegać w tempie 7 min/km, żeby porównywać te dwa wysiłki fizyczne.
  • Odpowiedz
godzina biegu w tempie 6:00 jest odpowiednikiem godziny jazdy na rowerze w tempie 25 km/h.


@nalej_mi_zupy: nie ma takiej opcji żeby to była ta sama strefa tętna na szosie/gravelu czy jakimś crossie dla kogoś kto jeździ na rowerze, ale nie biega. Do tego bieganie wymaga zaangażowania innych mięśni, do tego większe obciążenia stawów, stóp. Dla niejednego rowerzysty 25km w godzinę to będzie wysiłek porównywalny z bardziej energicznym spacerem, a nie biegiem
  • Odpowiedz
@i-marszi: Napisałem Ci wcześniej, że do biegania ciągłego nie jesteś przyzwyczajony. Zacznij od marszobiegów bo za miesiąc wstawisz tutaj post "wszystko mnie boli, już nawet rowerem nie mogę jeździć" :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Poemat:
Ja to wszytko już wiem! Przy pierwszym biegu zupełny brak doświadczenia wyszedł, nie oceniłem prawidłowo obciążenia. Drugi raz tego błędu nie powtórzę.
  • Odpowiedz