Wpis z mikrobloga

Najgorsze co tutaj robi rzont to zapowiada durny program 0% z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i rozwala w mak cały rynek. Powinni albo to ogłosić i od razu wprowadzić, albo się wycofać w ogóle.

Żeby nie było - to jest absolutnie celowe XD Ci sami ludzie za dokładnie ten sam manewr (beka 2% zapowiedziana na pół roku do przodu) krytykowali poprzednią władzę.

A żeby było śmiesznie za podobne błędy na tle polityki monetarnej (kijowy forward guidance) chcą Glapę przed trybunałem posadzić.

Większość polityków to świnie, wiadomix XD Ale za to co ostatnio odwalają ludziom chcącym kupić mieszkanie to powinni ich chyba publicznie wybatożyć.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #kredyt2procent #ekonomia #gospodarka
  • 13
  • Odpowiedz
@mickpl przecież oni to zrobili rynek jeszcze totalnie nie zamarł, a ci co ożenili kwadraty pod bk2 pobiegli biegusiem po nowe do dewelopera w strachu przed falą popytu. Bez sypania kasy na samym sentymencie da się pociągnąć około 2 kwartały a wiadomo, kwadrat sprzedany to jakieś tam wpływy z watu wracają.
Będą turlać tego gniota ile się da i przyjdzie moment, że albo go wprowadzamy, wprowadzamy ale tniemy założenia albo całkowice uwalamy,
  • Odpowiedz
@DiMaria ja nie wiem czy im za bardzo nie zaczyna ciążyć już ten program. W zasadzie plan wykonany mają aby go uwalić, nie spełnić obietnicy a lud im jeszcze za to dziękował. No ale to już pokazują im wewnętrzne sondaże, co z tym zrobić. IMO danie tak absurdalnych założeń i braku limity ceny M2 to specjalne wpuszczenie programu pod krytykę. Okno Overtona.
  • Odpowiedz
A żeby było śmiesznie za podobne błędy na tle polityki monetarnej (kijowy forward guidance) chcą Glapę przed trybunałem posadzić.


@mickpl:

Platforma wygrywa wybory i robi pisowską politykę. O słodka ironio kiedy stajesz się tym kogo nienawidzisz ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@pastibox:
No nie wiem, po tym co odwalili na swoim twitterku 2 dni temu, to bym o żadne szachy 3d ich nie posądzał, tylko o zwyczajne kolesiostwo i załatwianie spraw z buta.
Po co tak się ośmieszać takimi infografikami skoro chcą uwalić program? Można to zrobić dużo lepiej bez robienia cyrku z MRiT
  • Odpowiedz
bym o żadne szachy 3d ich nie posądzał, tylko o zwyczajne kolesiostwo i załatwianie spraw z buta.


@onomatopejusz:

Chodzi o zabezpieczenie przed powrotem PiS, spełniając obietnice, które dotyczą 'pro-rodzinnych' spraw.
Benzyna nie jest po 5zł, kwota wolna nie ruszona, vat pozostanie 23%, podatek belki pozostanie.
Ale 500+ staje się 800+, dochodzi 'babciowe' itp.
Czyli plan jest prosty: tworzymy jeszcze większą ilość przelewów od państwa, bo to działa na wyborców (dobry pan
  • Odpowiedz
@onomatopejusz umożliwiłoby przygotowane się przedsiębiorców i księgowych do nowych przepisów.

Tutaj tylko wąskie grono polityków i ich rodzin znałoby plany. Zanim ceny by skoczyły, to by nakupili po niskich cenach. A tak wiedzą wszyscy i wszyscy mają równe szanse. Nie musisz być z partii.

To tak jak Morawiecki kupował obligacje, bo wiedział, że Glapiński podniesie stopy. To tak jak Obajtek kupował ziemię obok tego co potem było ogłoszone, że będzie tam elektrownia
  • Odpowiedz
@onomatopejusz poczytaj sobie w bezpieczeństwie o "zabezpieczenie przez głębokie ukrycie". Bezpieczeństwa nie powoduje to, że ktoś nie wie jakie jest zabezpieczenie. Bezpieczeństwo jest powodowane przez samo zabezpieczenie. Jak jest dobre, to możesz wiedzieć jak działa, ale i tak go nikt nie złamie.

Tak samo z prawem. Jeśli jest dobre, to nie musi być ukrywane. Jeśli musi być trzymane w tajemnicy, to coś jest nie tak.

A co jest nie tak? Że ta
  • Odpowiedz
@mk321
No dobra, ale zapowiadanie programu dopłat na rok przed wejściem zawsze skończy się spekulacją i wzrostem cen.
Jeszcze w grudniu sam Hetman mówił w radiu Zet że to potężny błąd poprzedniego rządu po czym zrobił to samo

Co innego zapowiadanie zmian w prawie podatkowym - tutaj z kolei jest w druga stronę. - burdel spowodowany wprowadzaniem na ostatni gwizdek.

Nie ma się co kryć, developerzy by wiedzieli że będą dopłaty, ale
  • Odpowiedz
@mickpl: no jest #!$%@? zajebiscie, mialem kupowac mieszkanie teraz z rozowa.. i co, ceny juz #!$%@? w gore bo za pol roku bedzie jakis dziwny program. Kupujac teraz jestem w dupie totalnie
  • Odpowiedz