Wpis z mikrobloga

To jest jakaś masakra Ronald robi obliczenia dla singla od 2 minuty.
Stara się udowodnić, że rata malejąca w kredycie "na start" wyższa o 100 zł jest gorsza i kredyt się nie spina XD w porównaniu do kredytu komercyjnego o ratach równych XD.

Jako argumenty daje, że rata jest wyższa bo się spłaca więcej kapitału, a on preferuje kredyt o niższej racie XD i to wszystko pod dumnym szyldem "doradca kredytowy".

https://youtu.be/rS7LhqI6cac?si=3ecxm1u-6gBX1W8n

#nieruchomosci #kredythipoteczny
pastibox - To jest jakaś masakra Ronald robi obliczenia dla singla od 2 minuty.
Stara...

źródło: temp_file9095002642815061769

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@pastibox: Nie chce mi się oglądać, ale z perspektywy ekonomicznej, to niekoniecznie jest bzdura, jeśli jesteś w stanie ten kapitał inwestować gdzie indziej z dobrą stopą zwrotu. Można to porównać do dwóch kredytów, o tym samym oprocentowaniu, ale jeden jest na 3 lata, a drugi na 30, ten drugi zawsze będzie bardziej pożądany przy takim samym koszcie, bo pozwala uzyskać więcej płynności, a tę płynność można reinwestować w inne przedsięwzięcia.
  • Odpowiedz
@pastibox: Pomijając kwestie dopłat to rata malejąca mimo lepszej opłacalności jest faktycznie mniej odpowiednia dla osoby kupującej pierwsze mieszkanie. Jak ktoś zmienia mieszkanie albo szczególnie dokupuje inwestycyjnie to wybór jest prosty ale w przypadku wyprowadzki na swoje sytuacja wygląda inaczej. Kupującego czekają dodatkowe koszty związane z wykończeniem mieszkania a dodatkowo zależnie od branży można oczekiwać z czasem mniejszych lub większych wzrostów zarobków.

Sam jak kupowałem mieszkanie wolałem wziąć dłuższy kredyt ze
  • Odpowiedz
  • 10
@Waffenek ale jak tu możesz pominąć kwestię dopłat? Przecież to jest robienie #!$%@? z logiki. Ja rozumiem jeszcze komercyjny kredyt i raty równe i malejące i jak zostaną nadwyżki to nadplacać. Ale to chwalić ratę bez dopłat bo jest 100 zł niższa ale z dopłatami spłacamy nieporównywalnie więcej kapitału, to jest napraw robienie #!$%@? z logiki.
  • Odpowiedz