Wpis z mikrobloga

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach to absolutne minimum. Uważam, że należy zwrócić uwagę także na sposób ekspozycji alkoholu w sklepach. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu wódka była dostępna tylko za ladą na prośbę ekspedienta. Obecnie w dyskontach jest ona normalnie wystawiana na półkach po całym sklepie, nawet obok warzyw. Kolejnym tematem są papierosy i zakłady totosrotto. Powinny być sprzedawane w specjalnych sklepach. Nie będę rozwijać tematu szkodliwości palenia i hazardu, ponieważ są to rzeczy oczywiste. Jednak irytujące jest również, gdy Karyna szuka cienkich Chesterfieldów z klikiem, a akurat ich nie ma na stanie i trzeba szukać na innej kasie, albo gdy po zrobionych zakupach muszę jeszcze czekać, bo inni klienci kupują zdrapki i zakładają multilotka. W moim idealnym świecie papierosy, alkohol i hazard powinny być sprzedawane w osobnych sklepach, niepołączonych ze sklepami spożywczymi, otwartymi maksymalnie do 22:00. Jakie są wasze przemyślenia na ten temat?
#alkoholizm #papierosy #zakazhandlu #hazard
  • 5
  • Odpowiedz
@Xahil: mnie irytuje jak siedzę z kimś w restauracji a przede mną cała ściana najróżniejszych podświetlonych alkoholi i nie mogę się skupić na niczym tylko studiuje te butelki nawet nie wiem po co.
  • Odpowiedz
@Xahil: masz całkowitą rację. Kiedyś dyskutowałem na ten temat z takim starym komuchem i mnie wyśmiał , bo on nie rusza w drogę bez walniecia dwóch setek ma stacji. Śmiał sie tylko ze trzeba przed ,6 rano wrócić do domu po patrole po tej godzinie wyjezdzaja, i ze nigdy go jeszcze nie zatrzymali a jezdzi nonstop nagrzany.W holandi od wielu lat jest taka mini prohibicja i dzieki temu jest naprawdę lepiej
  • Odpowiedz
  • 4
@Eftef: przykład Czechy i piwo mające 3.5% -4%. Ok wiem że są ipki sripki ktore mają wiecej %, sam czasem pijam, ale przeciętny janusz idzie kupić piwo koncernowe, które ma w Polsce 5.6% - 7%, a jego jedynym celem jest zrobić się w trupa. Nie ogarniam też promocji 20 w cenie 10 lub wódka za dychę. Uważam, że jest to rozpijanie narodu.
  • Odpowiedz
@Xahil: no u nas społeczeństwo musi dorosnąć do tej mentalnosci , większość niestety pije tak jak mówisz . Rozpijanie narodu jak najbardziej , alkoholicy zawsze będą bronić alkoholu co prowadzi do podziałów społecznych i znieczulicy a wtedy łatwiej nami sterować.
  • Odpowiedz