Wpis z mikrobloga

#programista15k #ryczalt #ipbox
Mirasy jak to jest z ipboxem. Warto się zainteresować tematem? Siedzę na ryczałt 12% + VAT aktualna fakturka 18k z firmowych zobowiązań mam tylko leasing na 1300 netto i abonament na telefon xD. Z różną częstotliwością wyskakują mi co jakiś czas reklamy firm zajmujących się obsługą tego i zaciekawiło mnie czy warto się tym zainteresować jakoś mocniej.
  • 6
  • Odpowiedz
@incvrnation: taktyczny komentarz. Zacząłem zgłębiać temat w 2022 bodajże i ostatecznie nie zdecydowałem się, bo stwierdziłem, że gra nie warta świeczki w moim przypadku.

Temat jest o tyle śliski, że w różnych częściach Polski ludzie dostają różne interpretacje z US, czy mogą się rozliczać z ip boxem, czy nie mogą xD

Radziłem się doradcy podatkowego i też mi nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć, czy u mnie to przejdzie i jaki % zostanie
  • Odpowiedz
@incvrnation https://jakipit.pl

@card_man

Im więcej zarabiasz tym bardziej się opłaca


No chyba odwrotnie. Im mniej tym bardziej się opłaca.

@incvrnation pamiętaj że na 5% robisz 80-90% dochodu

Ja w to wszedłem ale chyba żałuję. Ostatnie lata lecę i tak na ryczałcie. Cały czas nie odzyskałem kasy za 2021, bo kancelaria postanowiła walczyć o odpowiednią decyzję w sądzie. Więc na dziś to zapłaciłem kancelarii i dużo większy podatek za jeden rok
  • Odpowiedz
@Pasterz30: Jakie 7%? Na liniowym masz zdrowotną 4,9% a na ryczałcie masz ryczałtową. Sp z o o to dodatkowy koszt roczny na poziomi minimum 5tys (prowadzenie, sprawozdania, zamykanie!, notariusz itp)

Masz wyzej kalkulator to sobie sprawdź przy twojej kwocie jak to wygląda rocznie
  • Odpowiedz