Wpis z mikrobloga

#motocykle Pytanie do tych co kupili sobie nowe moto:
Dlaczego poszliście w zakup nowego motoru, zamiast wziać używkę?

Pytam, bo sam siebie postawiłem przed wyborem:
* kupić używkę, bo po wypadku mam sporo części ze starego moto, które mogę przełożyć
* kupić sobie nowy motor za 5x tyle co używany.
  • 30
  • Odpowiedz
@mariecziek: bo model który sobie wybrałem jest stosunkowo niedługo produkowany, ceny używanych są takie za ile były kupione z salonu i za niewiele więcej miałem nowy. wziąłem sobie leasing.
  • Odpowiedz
@mariecziek troche pieprzysz glupoty. Obecnie ogladam Hondy neo cafe 650. Nowa z salonu 40k. Uzywki po gwarancji za 30,35 gdzie jeszcze trzeba wplacic jebitną kaucję żeby sie przejechać. Kompletnie nie opłaca sie brać uzywanych egzemplarzy, lepiej brac nową i mieć pewną historie.
  • Odpowiedz
  • 0
@WolvvloW: Też sobie zadaję to pytanie xD mój motor miał zrobiony serwis, synchronizację gaźników itd. Pojeździłem parę miesięcy aż baba we mnie wjechała i skasowała moto - koszt naprawy przewyższył koszt motocykla, a mi jest trochę przykro, bo wpakowałem w to czas i pieniądze, wiec myślałem o kupnie takiego samego i przełożeniu sprawnych cześci z mojego. No ale pojeździłem na CB500X kumpla, co ją miał w lizingu i zacząłem sie zastanawiać
  • Odpowiedz
  • 0
@George_Liquor: Hornet PC34. Po wypadku mam rozwaloną:
* chłodnicę
* zacisk tył
* błotnik przód.
* podnóżki (chodzi o te elementy do których podnóżnki się przykręca)
* felga tył.
* na silniku mam rozwalone mocowanie crashpada.

Więc mógłbym sobie kupić tańszego horneta z zużytym napędem, zapchanymi gaźnikami, przełożyć tam swojej i sobie spokojnie jeździć.
  • Odpowiedz
  • 0
@daeun: Jest drobny, drobny problem, a nawet kilka:
1. bez kupna motocykla mam gdzie wyłożyć takie pieniadze, dlatego kupno za gotówkę mi nie pasuje, a kupić w lizing nie da rady, bo ja nie jestem z Polski.
2. W starszym modelu przednia lampa jest super, ale np ekran jest słaby, w słoneczny dzień nic na nim nie widać, więc wolałbym już mieć z tym nowym wkranem.
  • Odpowiedz
@mariecziek: ja chcialem miec nowe ducati ktore akurat wyszlo odswiezone w zeszlym roku dlatego, place za brak stresu ze cos wysiadzie, sie zepsuje etc i za ladne nowe moto ktore jest wolne od wad, no i stac mnie dlatego nowe( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@daeun: Yamahy mi się nie podobają. Lubię klasyczny wygląd z okrągłą lampą z przodu i tutaj Honda CB650R jest najtańszą obcją, bo inni producenci chcą 1.5-2x tyle co Honda.
  • Odpowiedz
  • 0
@George_Liquor: No ja pewnie naprawię swoje stare moto, bo to nie problem, ale nie w tym sezonie. Mam budowę domu na głowie, co ma dla mnie wyższy priorytet niż zabawa z moto. No i stanie w korkach jeżdżąc autem - gdy nie muszę nic przewozić - doprowadza mnie do szału - wolałbym sobie motorkie śmigać.
  • Odpowiedz