Wpis z mikrobloga

#motocykle Pytanie do tych co kupili sobie nowe moto:
Dlaczego poszliście w zakup nowego motoru, zamiast wziać używkę?

Pytam, bo sam siebie postawiłem przed wyborem:
* kupić używkę, bo po wypadku mam sporo części ze starego moto, które mogę przełożyć
* kupić sobie nowy motor za 5x tyle co używany.
  • 29
@George_Liquor: Niestety, ale #programista14k jeszcze xD
No droższe, bo nadal opłaca się po zakupy do Polski jeździć albo nawet kupować przez pośrednika. Doliczając paczkomat i dostawę na Litwę - często nadal jest taniej.

@BigFeet No niestety - mam wrażenie, że ceny motocykli #!$%@?ło w równym stopniu jak ceny nieruchomości.
@mariecziek:
1. elektronika w nowszych moto, parę razy mnie wyratowała przy tym się nie wtrynia kompletnie jak jej nie potrzebuje. Zaraz się znajdą mądrzejsi oczywiście ale oni w 99% nigdy czymś takim nie jechali tylko muszą coś komuś udowodnić. IMU + kilku stopniowa regulacja musi być więc ogólnie i tak zostaje tylko ducati ktm bmw i triumph.
2. w Polsce nie ma jako takiej kultury motoryzacyjnej i 90% laleczek to zajazdy
@wiktorbo: Co do wydechów to prawda. Znaleźć coś z fabrycznym wydechem - to nie ma szans. Każdy tam pakuje coś dziwnego. - stąd też i wrażenie, jakby motocykl był poskładany z trzech różnych.
Głośny wydech jest spoko przez pierwsze 30minut jazdy. Kumpel założył akrapa do swojej cb500x i na początku było zabawnie jak strzela przy zwalnianiu, czy odkręcanie w tunelach czy pod wiaduktem, ale po kilku godzinach jazdy miałem serdecznie już
@mariecziek wiedziałem, że źle wybrałem. Chyba poważnie czas na przekwalifikowanie się na jakieś web technologie. W co polecasz iść i czy rynek nie jest zapchany już takimi osobami. Z Javy to już się tutaj trochę naśmiewali że za dużo sie porobiło takich programistów.
@dambens: I jak wrażenia? zadowolony jesteś?

@mariecziek to zależy jaki masz budżet, jak 10-15k to nie ma sensu rozważanie. Jak masz więcej to często 2-5letnie moto mają nieproporcjonalnie niższe ceny i po prostu lepiej kupić nowe, plus masz pewność historii
@George_Liquor: Nie wiem w co musiałbyć iść. U mnie w robocie mamy na BE:
* PHP
* MySQL
* RabbitMQ

Na frontendzie jest React.
Testy, to PHPUnit dla BE i Cypress, Cucumber na FE.
Do tego jakieś Clean Code, CQRS jeśli chodzi o samą architekturę projektu.

Nie wiem jak wygląda sprawa na rynku, bo ja tu 3.5 roku jestem i na razie nie zmieniam pracy, bo wolę stabilny dochód, niż niestabilny.