Wpis z mikrobloga

Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. Czuje się jak kompletny idiota gdy mówie pacjentowi to co on może wygooglowac w 10 sekund i wiem, że to wygooglował. Jeszcze gorzej się czuje, gdy musze mu wypisać recepte na lek, który on sam wie że musi brać bo również wyczytał to w googlu i bardzo często poprawnie wytypował dla siebie lek. Wszystko jest w internecie. Pacjenci mnie nie szanują, i słusznie. Nie przekazuje im niczego odkrywczego. Nie dowiadują się ode mnie niczego nowego, czego nie mogą sami sprawdzić na szybko w internecie. Jestem tylko jak jakiś upierdliwy urzędnik od którego trzeba wyżebrać pozwolenie na lek, bo takie mamy prawo. Źle się z tym czuje, taki bezużyteczny. Żałuje, że brakło mi zdrowia żeby pójść na zabiegówke, bo tylko oni są w stanie zaoferować pacjentom coś czego faktycznie pacjenci nie są w stanie zrobić sami. Czuje się strasznie głupio i niezręcznie wykonując ten zawód. Zmarnowałem sobie życie. Mogłem robić tyle innych rzeczy, a teraz już za późno i szkoda tych wszystkich najlepszych lat.

#medycyna #przegryw #zalesie #depresja
Lekarz_7k - Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. C...

źródło: IMG_8777

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: a ja mam wrażenie, że jak nie przyjdę do internisty na skraju zgonu, to lekarze mają mnie w dupie i nawet nie powiedzą, co moje różne symptomy mogą oznaczać. Może wszyscy są wypaleni i mało empatyczni ale skoro tak, to dlaczego mamy ich szanować.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k co ty dajesz, dobry internista to skarb, ważne żeby umiał osłuchać i wiedział kiedy dać antybiotyk czy steryd, wiedział jakie są niepokojące sygnały żeby wysłać do specjalisty, to dużo i wbrew pozorom to ciężko znaleźć dobrego lekarza internistę
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k Lekarze interniści są bardzo potrzebni i dają dobre rady. Można szybko dostać opiekę lekarską i porady odnośnie leczenia. Jestem obecnie na Węgrzech, tutaj to dramat ze służbą zdrowia. W pl nie doceniałem xD
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: faktycznie, bycie internistą jest łatwe, ale za to bycie dobrym internistą jest już nie lada wyczynem. Sam wybierzesz, którą drogą chcesz pójść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz