Wpis z mikrobloga

Mirki z #bieganie mam ostatnio dziwny problem ze sobą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zacząłem biegać w zeszłym roku i ładnie mi kondycja rosła do stycznia tego roku. Wtedy nabawiłem się jakiejś kontuzji ścięgna w stopie i nie mogłem biegać przez parę tygodni. Dałem sobie na wstrzymanie, nieco tylko pojeździłem na rowerze. Zacząłem trenować ponownie pod koniec lutego i od tego momentu z moją kondycja jest coraz gorzej. Według Garmina VO²max spadł mi z 47 do 43 i z każdym treningiem spada. Tętno przy bieganiu też jest o wiele za wysokie. Do tej biegałem w drugiej strefie w tempie ok 6:20/km, teraz ciężko mi utrzymać 7:10/km. HRV też dołuje i jest poniżej normy mimo że odpoczywam dużo i wydaje mi się że się całkiem nieźle. Morfologia w normie, OB w normie, nie wiem już co jest grane :/ Miał ktoś z was coś podobnego?
#garmin
  • 7
  • Odpowiedz
@thevion ciekawe w sumie. U mnie na przykład wyniki krwi w normie długi czas a krwiodawstwo mnie cały rok odsyłało bo wychodziło że mam przeciwciała wysoko czyli z czymś walczę albo włączyłem - a ja praktycznie zdrów, żadnych objawów ¯_(ツ)_/¯ a lekarze tradycyjnie na pytanie co to może byc - eee to zalezy, eee moze tak pan ma.
  • Odpowiedz
  • 2
@thevion: Może próbujesz za szybko nadgonić i ciągle przetrenowujesz i przeciążasz organizm? Zwolnij, mnie zwracaj uwagi na tempo, tylko żeby w miarę bezstresowo przebieg zadany dystans choćby to miało być 7:30 czy 8 minut na km. Zobacz czy po dwóch, trzech tygodniach będzie poprawa.
  • Odpowiedz
@thevion może coś cie dopadło? Warto zrobić komplet badań. Widziałem na reddit że ludzie bazując na spadku hrv robili badania i to ich uratowało przed poważnymi konsekwencjami jakichś chorób
  • Odpowiedz