Wpis z mikrobloga

[Jeśli nie podoba ci się treść na dole masz tagi do czarnolistowania]
Zacząłem (ponownie) doświadczenia z TGE, doszedłem do Advanced F10, efekt dość ciekawy i miałem różne wizje (niebo, pomarańczowe chmury a w nich coś na kształt tunelu), poczułem również bliskość istot emanujących miłością. Dość niezwykłe uczucie, ale mogą to być jedynie przewidzenia, nie wiem sam.
Zastanawiam się również nad rozpoczęciem Lucid Dreaming Series albo użyciu metod z TGE do WILDa, to by było dość ciekawe :D
#swiadomysen #swiadomesny #swiadomesnienie #sen #sny #oobe
  • 23
  • Odpowiedz
  • 1
@Spojler22: Wystarczą zwykłe słuchawki, najlepiej takie zakrywające uszy, douszne chyba też mogą być. Możesz próbować o każdej porze, nie wiem czy bycie sennym nie spowoduje że zaśniesz podczas nagrań, jeśli tak manual radzi próbować o innej porze dnia. Najlepiej jednak (ze względu na jakość, a ona jest tu ważna bo muszą być czyste sygnały) kupić albo poszukać bo są gdzieś to zostawiam decyzji w wersji flac
  • Odpowiedz
@billuscher: Mam jakieś nauszne philipsa których używam na siłowni. Chyba się nadadzą.
A czy nie zdarza się, że słuchając tej muzyki/dzwięków w czasie snu, fale mózgowe zmieniając się sprawiają że zyskuje się świadomość w trakcie snu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Spojler22: Nie korzystałem jeszcze z Lucid Dreaming Series ale widzę tu wprowadzenie do Focusa 10 czyli chyba coś jak WILD, w sensie tego chyba się słucha by wejść w sen (oczywiście trzeba zrobić WBTB bo musi być faza REM) a co do TGE to raczej do OBE
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Mam duże wokół uszne po kablu do komputera, ale kupione bo były w miarę tanie więc mogą być problemy z dokładnym odwzorowaniem potrzebnych czestotliwości. Te nauszne są wireless i markowe, więc jakość dźwięku powinna być lepsza.
  • Odpowiedz
@Spojler22 ludzie związani z instytutem mówią że podstawowym kryterium doboru słuchawek jest wygoda i izolacja od dźwięków. Doskonałość reprodukcji nie jest aż taka ważna gdyż to są bardzo proste częstotliwości i nawet tanie słuchawki zrobią robotę. Chyba że słuchasz Metamusic czy muzyki medytacyjnej z ich aplikacji Expand i jednocześnie lubisz dobrą jakość dźwięku to wtedy tak polecam jakieś słuchawki hi-fi.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Jakość dzwięku ma dla mnie małe znaczenie. Ja prawie wcale nie słucham muzyki a na siłowni słucham audiobooków. Słuchawki dobierałem pod kątem czasu słuchania na jednym ładowaniu
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Ja od ponad 10 lat kupowałem tylko słuchawki JVC z pałąkiem za około 3-4 dyszki i mi wystarczało. Dopiero gdy zacząłem chodzić na siłownię musiałem się zdecydować na bezprzewodowe, bo od siadania na maszynach z telefonem w kieszeni kabelek pękał i za szybko słuchawki się psuły. Ale do audiobooków nie potrzebuję dobrej jakości dzwięku (wiele z nich robiłem sam przy użyciu IVONA więc głos był i tak sztuczny )
  • Odpowiedz
The Gateway Experience


@billuscher: W płytszych fazach dźwięki z zewnątrz mogą mieć wpływ na ilość, jakość i zawartość LD. Mówiłem ci już, że mam szumy uszne i przez cała noc czegoś słucham. Może to mieć spory wpływ nawet na standardowe sny. Co prawda sam sen w "głośnym otoczeniu" jest podobno niezdrowy, ale jako, że nie miałem wyboru testowałem bardzo dużo rzeczy do słuchania. Oczywiście niczego związanego z LD gdyż te mam
  • Odpowiedz