Wpis z mikrobloga

KARA ŚMIERCI dla wietnamskiej miliarderki i potentatki nieruchomości, która zdefraudowała 44 miliardy dolarów z banku SCB.
O ile dobrze zrozumiałem, śmiertelny zastrzyk powinien być wykonany w ciągu 15 dni.

Tym wyrokiem żyje dziś cały Wietnam, ale newsy pojawiły się we wszystkich dużych światowych mediach, bo podobno jest to jeden z najgrubszych przekrętów w historii.
Bank SCB jest państwowy, bodajże największy w Wietnamie, więc realne oszczędności życia stracili normalni ludzie. Rząd nie jest w stanie pokryć tak gigantycznych strat.

Moim zdaniem, kara śmierci jest adekwatna za tak gigantyczne defraudacje - paru kandydatów mamy i u nas, chociaż przy tej babce to biedacy.

Jeśli interesują Cię ciekawostki z Wietnamu, publikuję je pod tagiem #adrianztunelivietkongu.

#wietnam #azja #ciekawostk
AdrianZTuneliVietkongu - KARA ŚMIERCI dla wietnamskiej miliarderki i potentatki nieru...

źródło: truong-my-lan-tuyen-an-1104-1712852963129

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@AdrianZTuneliVietkongu: Akurat w takich sprawach u nich czapa jest rzadkością. Możliwe, że jej linia obrony odpowiada rzeczywistości i jest tylko słupem-kozłem ofiarnym, a ci którzy się dorobili będą znacznie bezpieczniejsi jak kobita zejdzie z tego świata z łatką tej, co przytuliła wszystkie pieniądze. W końcu to Wietnam, to co mówią władze jest równie wiarygodne jak w Rosji.
  • Odpowiedz
@Professor_Of_Logic: Nie nie taką rzadkością. W latach 2022-2023 roku skazali za korupcję na czapę ok. 100 osób. Tylko nie wiem, jak z wykonalnością. Ona była bardzo znana, to już starsza babka, nie jest tak, że nagle wyskoczyła z Pcimia. Wydaje się, że po prostu przesadziła, bo po dupie dostali zwykli ludzie i to podkopało zaufanie do partii.

Budynek po prawej to jedna z jej własności (zdjęcie moje). Nie bawiła się w
AdrianZTuneliVietkongu - @ProfessorOfLogic: Nie nie taką rzadkością. W latach 2022-20...

źródło: IMG20230730181358

Pobierz
  • Odpowiedz
Moim zdaniem, kara śmierci jest adekwatna za tak gigantyczne defraudacje - paru kandydatów mamy i u nas, chociaż przy tej babce to biedacy.


Nie ma się z czego cieszyć. W żadnym kraju z niezależnymi instytucjami nadzoru oraz wolnymi mediami kradzież na taką skalę w stosunku do wielkości gospodarki nie byłaby możliwa. Takie rzeczy tylko w autokracjach. Wyszło na jaw, bo była zbyt chciwa, pewnie niewystarczająco się dzieliła z kim trzeba i ze
  • Odpowiedz
I przy takim przekręcie tylko ona pracowała?

@Cyk_dwujeczka: Oczywiście, że nie. W sprawę była zamieszana masa osób, w tym prezes(ka) tego banku. Czapę dostała też siostrzenica głównej bohaterki, nie wiem, jak inni.

@Bloodaxis1: Korupcja. Ale najwyraźniej przesadzili.

@Akatrosh: I są. Ale do mediów trafiają główne twarze. Ona w ogóle zwalała to wszystko a swoich podwładnych :)

@Mrocznyeniu: 3%. Dlatego się zesrali, bo ich na to nie stać.

@
  • Odpowiedz