Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czyli jak to będzie liczone?
Jeżeli w czerwcu załapie się na te warunki, ze kredyt przekroczył 30% dochodu to potem przy składaniu na lipiec jak liczyć ten miesiąc w którym były wakacje kredytowe? To przecież zaburzy wynik tak, że z tych 4 miesięcy będzie można maksymalnie 2 razy skorzystać bo trzeba będzie odczekać 3 miesiące aby wynik z miesiąca wakacyjnego nie zaburzał całości.
Przykład: mam kredyt 3500zł, zarabiam 9500zł czyli kredyt to 36% mojego uposażenia - lapie się.
Jednak jak w czerwcu rata wyniesie 0zł to wynik spada do ok. 25% i wtedy się już nie łapie na kolejne 3 miesiące.

Dodatkowo czy były jakieś zapisy dotyczące eliminacji w razie skracania kredytu? Nadpłacałam aktywnie kredyt i skracałam kredyt przez co rata nadal jest maksymalna.

#nieruchomosci #wakacjekredytowe #kredythipoteczny #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Według projektu ustawy aby skorzystać z zawieszenia spłaty średnia arytmetyczna wartości wskaźnika RdD za okres ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku musi przekraczać 30%. Nie są to miesiące poprzedzające okres zawieszenia. Najprawdopodobniej więc będzie można złożyć wniosek od razu na wszystkie okresy zawieszenia.

Zaznaczam, że aby ostatecznie odpowiedzieć na to pytanie należy zaczekać do zakończenia prac legislacyjnych i pojawienia się interpretacji.
  • Odpowiedz