Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tak wiem KIEDYS TO BYLO ale rozmawialem z sasiadem i serio kiedys to bylo. Zycie prostsze, przydzial do wojska w zupelnie innej czesci polski jako majtek, podroze po swiecie, chata z przydzialu, potem propozycja zostania marynarzem ale chlop se zrobil uprawnienia i jezdzil koleja, a potem poszedl do policji. A jak policje skonczyl to byl dyrektorem ochrony i tak sie zyje. Znajomosci wszedzie, zycie w sumie prowadzilo kiedys czlowieka za reke, a teraz koncz studia i biduj. Mieszkanie? To dobro luksusowe. Zalosne czasy, ale za to buty nike i cole masz xd
Jak on mi opowiada to kiedys bylo wszystko na easymode w porownaniu z tym co jedt teraz. Sam jest #!$%@?, bo deweloperzy wszystko chca betonowac i stawiac wiezowce. Kazdy zielony skrawek. Ehhhh
#zalesie #gorzkiezale



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
zycie w sumie prowadzilo kiedys czlowieka za reke


@mirko_anonim: Komunistyczny system byl tak skonstruowany ze mniej ambitni i mniej inteligentni mieli latwiej i tak jak piszesz prowadzono ich za raczke za to tlamszono jednostki wybitne i ucinano im skrzydla. Dzisiaj jest raczej na odwrot.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @thorgoth no tak bo polska za komuny to bialorus xd czlowieku w polsce prawdziwej komuny nie widzielini nie ma to nic wspolnego z bialorusia. Nawet ludzie ktorzy w wojsku nie byli dostawali chaty albo sie czekalo w kolejce.
@kabotyno pewnie tak bedzie ale chodzi o to, ze kiedys wiecej dobr sie posiadalo pracujac mniej. Teraz nie masz nic i masz pracowac zeby egzystowac jak robak. Kiedys oplacalo
@mirko_anonim: do 56 roku było nawet gorzej niż obecnie na białorusi.

Masz pecha bo jestem stary i nie dam sobie wcisnąć kitu. W tamtym ustroju jeansy były towarem luksusowym, pomarańcze ludzie kupowali jeden raz w roku, na święta. 90% ludzi żyło we wszechogarniającej szarości i beznadziei.

Dziś jesteś robakiem jeśli jesteś głupi lub masz inne deficyty. Wtedy państwo wszystkich zrównywało do poziomu robactwa.
@mirko_anonim patrząc na to z innej perspektywy: system go przesiedlił jako młodego człowieka i próbował wymusić zostanie marynarzem. Pomimo tego podjął wysiłek przebranżowienia się, a następnie kolejnego i kolejnego. Czyli był odważnym, gotowym na zmiany człowiekiem, a tacy generalnie dobrze sobie radzą w każdym systemie ¯_(ツ)_/¯
@mirko_anonim: kiedyś to było przede wszystkim biednie, większość społeczeństwa musiała zapieprzać w polu cały dzień żeby cokolwiek mieć. Nigdy więcej komuny bo to tylko umęczyło ten naród i nie pozwoliło się nam rozwinąć. Obecnie żyjemy w najlepszych czasach dla naszego kraju. Zobacz jaki skok osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 30 lat. Ty się ciesz że masz wodę pitną w kranie bo zdecydowana większość ludzi tego świata nie posiada tego przywileju
@mirko_anonim: za każdym razem jak czytam tego typu wpis to mi się śmiać chce, bo OP-owi się wydaje że skoro w tym systemie sobie rady dać nie może to w tamtym by płynął i miał niebo xd

ten system teraz, dzisiaj anno domini 2024 jest systemem najlepszym jaki był w tym kraju, miernota może sobie spokojnie i godnie żyć i to jest pięknie - w dawnych czasach ta sama miernota byłaby
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @thorgoth po prostu xD ile z tego to stare dziady i nieruchy kupione na zerowych stopkach, slodki jezu xD
@Dietetyq ja dobrze zarabiam i mam swoje mieszkanie, swiata tez kupe zwiedzilem ale mam pelno znajomych ktorym pomagaja rodzice albo zyja na wynajmie z obcymi ludzmi pomimo ciezkiej pracy. Narracja ze ktos jest niezaradny jest idiotyczna, bo kazdego pracujacego uczciwie czlowieka powinno stac na samodzielne, godne zycie, tymczasem
@mirko_anonim: narracja " komuna była cudowna, wszyscy mieli mieszkania i byli marynarzami" jest dużo bardziej XD.

Ten ustrój wciąż istnieje możesz migrować. Zresztą, za czasów komuny mur w Berlinie zbudowali, żeby miliony wyzyskiwanych mieszkańców zachodu nie mogło uciec do komunistycznych rajów jak PRL ( ͡° ͜ʖ ͡°)