Wpis z mikrobloga

- Dzień dobry
- Dzień dobry
- a kim Pan jest?
- a Pan kim jest?
- dlaczego Pan nagrywa?
- bo mogę chcę i lubię, interesują mnie takie obiekty
- ma pan zgodę na nagrywanie?
- a od kogo miałbym mieć zgodę?
- od zarządu
- a to ja się proszę pana takimi rzeczami nie przejmuję
- no to wie pan nie wolno tutaj nagrywać na terenie firmy
- a czy my teraz jesteśmy na terenie firmy?
- tak tu jest teren firmy
- TEN CHODNIK JEST TERENEM FIRMY? wie pan co niech pan nie kłamie, kiedy pan patrzył
w system informacji przestrzennej? bo ja dziś rano i wie pan co? pieprzy pan bzdury
- no dobrze ale nagrywa pan firmę nie wolno
- a to "nie wolno" jest poparte jakimiś przepisami?
- a przepraszam pan mnie teraz kręci?
- tak, kręcę wszystko dookoła
- ja sobie nie życzę proszę Pana żeby mnie pan nagrywał
- a to nie jest koncert życzeń proszę Pana, i nie jesteśmy
w burdelu żebym spełniał pana potrzeby
- dobra to zaraz zadzwonię na policję to zwiną Pana i się
skończy
- niech Pan sobie i im tego nie robi... naprawdę
<dzwoni na policję>
<przyjeżdża policja>
- dzień dobry młodszy aspirant Mariusz Funkcjonariusz,
dostaliśmy zgłoszenie że Pan nagrywa obiekt tutaj..
- kręcę wszystko co widzę z chodnika, tak także ten obiekt
- dlaczego Pan nagrywa?
- a dlaczego Pan pracuje w policji?
- ale czemu Pan pyta ??
- traktuję Pana tym samym standardem
- no nie my Pana pytamy dlaczego pan tu nagrywa bo mieliśmy zgłoszenie że ktoś kręci firmę
- a czy robię rzecz legalną czy nie?
- to się zaraz okaże prosimy Pana o dowód osobisty
- a z jakiej racji proszę Pana ja się mam panu wylegitymować, czy jestem o coś podejrzany lub robię coś nielegalnego?
- tego nie powiedzieliśmy
- wobec tego jaka jest podstawa prawna legitymowania?
- art. 15 ustawy o policji proszę Pana
- art. 15 ustawy o policji jest artykułem zrębowym niezupełnym i mogą Panowie korzystać z niego tylko jak
zachodzą przesłanki z artykułu 14. Przecież to nie jest tak że idzie dziewczyna ulicą Panu się spodoba i Pan ją legitymuje
- ale my nie wiemy czy Pan robi coś nielegalnego...
- wie Pan co a ja nie wiem czy Pan nie bije żony w domu i co? Na tym polega życie że nie wiemy co ktoś inny robi
a jednak domniemujemy że nie robi nic złego prawda?
- ale nie może Pan nagrywać firmy to jest czyjaś własność...
- wie Pan co? Widzę, że jest Pan młodym człowiekiem zna Pan takie street view google maps?
- no tak
- to dlaczego nie mogę zrobić konkurencji dla google maps? Przecież ten cały zakład jest obfotografowany po 3 razy z każdej strony
tu przejechało auto jest z tego 8 zdjęć a jednak nie jeździ Pan do firmy google maps i nie legitymuje wszystkich prawda?
Wie Pan czemu? Bo można to robić.
- dobrze rozumiemy czyli nie wylegitymuje się Pan?
- proszę Pana dobrze Pan zrozumiał nie podam swoich danych jeśli mnie zabierzecie Państwo to pojadę na komendę. Wiecie co Panowie?
Mam dosyć tego pieprzenia bzdur i nieznajomości przepisów ja jestem w takiej sytuacji nie 5 i nie 10 raz i wie Pan co? Po ostatniej sytuacji
w Malborku komendant przepraszał mnie za swoich podopiecznych którzy chcieli nie wylegitymować bo jest ogarnięty i wie że jak facet robi coś
legalnego to nie ma podstaw do legitymowania.
- dobrze proszę Pana a pan to gdzieś umieszcza na Youtube na przykład?
- wie Pan co? nie wiem jeszcze czy gdzieś to umieszczę
- to informujemy Pana że nie może Pan udostępniać naszego wizerunku
- Proszę Pana a ja informuję Pana że nie może Pan sikać na ulicy. Po co mi Pan to mówi?
- ale my wiemy że nie możemy sikać na ulicy...
- proszę Pana a ja wiem że nie mogę udostępniać Państwa wizerunku po co Pan mi to mówi? Dla Państwa informacji będę tu jeszcze ok. 10 minut
i potem idę sobie stąd
- Dobrze dziękujemy do widzenia
- Oj Panowie policjanci Panowie policjanci...

#audytobywatelski #heheszki
  • 67
  • Odpowiedz
to jest idealny przykład człowieka chorego psychicznie który postanowił zaistnieć w życiu kilku osób robiąc problem z nieuregulowanego prawnie pozwolenia na filmowanie.


@sameowoce: A co jest niby nieuregulowane? Nie jest zabronione to jest legalne.
  • Odpowiedz
@sameowoce: Jak nie chce być filmowany to niech wyjdzie z kadru joł. Jeśli twierdzisz że nagrywanie narusza Twoją prywatność albo ma znamiona jakiegoś nękania to na to już są paragrafy, co Ty chcesz jeszcze zabraniać?
  • Odpowiedz
@sameowoce: Przestałem go oglądać bo wszystkie filmy mają generalnie ten sam scenariusz no i wolałem filmiki jak wpadał na pokazy "garnków" i psuł cwaniaczkom ściemę. Tu był przydatny społecznie.
  • Odpowiedz
@sameowoce w miejscu publicznym nie powinno się oczekiwać prywatności. Rozumiem że tym samym standardem potraktujesz monitoring na poczcie lub w urzędzie. Ale byśmy mieli używanie, wbijam do urzędu, mówię nie życzę sobie nagrywania i kręcę aferę
  • Odpowiedz
jeszcze? Niczego nie chce zabraniać.


a nie powinno być legalne z chwila gdy ktoś przestaje sobie życzyć bycia filmowanym joł

@sameowoce: Przeczysz sama sobie

Śmieszą mnie psychopaci stojący z kamera na chodniku szukający konfliktu by podnieść sobie rangę w rankingu psychopatów.


@sameowoce: Gość ma zainteresowania i sobie filmuje różne obiekty którymi się interesuje, czym on się różni od miłośników kolei filmujących pociągi czy spotterów na lotniskach? On robi to co
  • Odpowiedz
a nie powinno być legalne z chwila gdy ktoś przestaje sobie życzyć bycia filmowanym joł


@sameowoce: ja sobie nie życzę, by na moim prywatnym komputerze w mojej prywatnej przeglądarce wyświetlały mi się Twoje durne komentarze, więc zamknij już jadakę
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: Typowy prowokator, który znalazł lukę w prawie. Oczywiście że wolno stać z telefonem w miejscu publicznym i nagrywać, ale słusznie wiele osób odbiera to jako nękanie, przygotowanie do popełnienia przestępstwa (kradzież z włamaniem?), grożenie lub co najmniej za nieobyczajny wybryk. Jeżeli na terenie zakładu doszło już do włamań, a jakiś podejrzany typek obchodzi cały teren i nagrywa, to szef słusznie ma prawo obawiać się o swój zakład i domniemywać złych
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: nie, jest psychopatą który nie umie uszanować czyjejś osobistej godności. Jeśli ktoś nie ma problemu z tym że go filmują to Ok, ale skoro ktoś wyraźnie zabrania to czego nie respektuje tego?
  • Odpowiedz