Wpis z mikrobloga

#motocykle

Kuźwa, 6 h tej jazdy po placu i już mam całkiem dosyć.
Slalom wolny, szybki, przeskoda - luz. Tylko ósemka jest upierdliwa. Robię, ale ponoć najeżdżam na linie. Ja tego nie widzę, ale instruktor teraz mówił, że tak jest.

I jeszcze uważa, że się popisuję/nie myślę/nie staram się. A ja po prostu z #nerwica jakoś daję radę, ale jak na tym placu co chwilę samochód/ciężarówka/ktoś lezie i jeszcze jakieś alarmy się włączają, to robię błędy.
  • 22
  • Odpowiedz
@WolvvloW: stres to jedno, ale na kursie to go nie powinno być (bo co dopiero na egzaminie), ciężko coś powiedzieć ze wpisu ale co mogę doradzić to więcej luzu (zakładam, że jeździsz napięty jak plandeka na żuku) w postawie i patrz cały czas tam gdzie chcesz jechać (przy ósemce dobrym pomysłem jest patrzeć w kierunku pachołków w momencie nawracania) - reszta to jest tylko ż tylko praktyka, praktyka i praktyka -
  • Odpowiedz
  • 0
@BigFeet wychodzi
Tylko też się nauczyłem obserwować całe otoczenie, jak jadę motocyklem. I z automatu jak mi się ciężarówka zaczyna #!$%@?ć na plac choćby jeszcze daleko, przestaję się skupiać na manewrze aż tak.

No i instruktorzy mają ból dupy, że za dużo gazu daję przy ruszaniu. Powiedzmy ja wkręcam go do 1/3 obrotów, w większości mniej, a oni by chcieli na 1/9. Nawet takie yh-yh-yh na polsprzegle jest dla nich lepsze.
  • Odpowiedz
@WolvvloW Ja to zaczynałem później #!$%@?ć takie harce, że do ominięcia przeszkody podchodziłem z coraz większą predkoscia, bo już chciałem tej adrenaliny xD

Ósemkę ogarniesz z palcem w nosie, tylko musi ci instruktor pokazać jak. Jak wie, że nie ma konkurencji, to ma #!$%@?, jak oblejesz - dokupisz godziny = $$$$

Mówił ci, że jak ktoś ma problemy z pierwszym zadaniem, to może je wykonać siedzac na moto? ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
@jonasz787 serio ( ͡º ͜ʖ͡º) Egzaminator też ci nie powie, ale w przepisach nie ma słowa o tym, że nie można. Laski tak zdają egzamin, albo chłopaki, co mają niższy wzrost i po prostu tak jest im wygodniej. Lepiej zdawać na siedząco, niż żeby motocykl mu wypadł z rąk. Z biegiem czasu i doświadczenia się nauczy, a stres też robi swoje i słyszałem, że nawet kawał chłopa
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34 pierwsze izi
Tylko ósemka. Ale ona też zasadniczo wychodzi, chyba że mnie coś rozproszy - alarm, zostawiony słupek po innym zadaniu itd
Wtedy chwila paniki i już po
  • Odpowiedz
@WolvvloW: jak będziesz wolniej ruszał to będziesz miał więcej czasu na ustabilizowanie maszyny i ułożenie ciała. Nie musisz od razu kłaść nóg na podnóżek tylko przy ruszaniu możesz je chwilę ciągnąć za sobą/podpierać się.
Ósemkę robisz startując z samej “bramki wjazdowej” czy 2m przed? Mnie uczył z dużym rozpędem, a na egzaminie #!$%@? kazał startować z samej bramki co do centymetra.
@Zielony34 przepisy przepisami a egzaminator swoje. Jak mu powie że
  • Odpowiedz
Powiedzmy ja wkręcam go do 1/3 obrotów, w większości mniej, a oni by chcieli na 1/9. Nawet takie yh-yh-yh na polsprzegle jest dla nich lepsze.


@WolvvloW: na jakim modelu się uczysz?
  • Odpowiedz
@WolvvloW 6h to trochę mało, niedługo powinno ci siadać. 8 to w sumie podstawowe zadanie, mnie uczyli rzeczy pod 8 czyli balans ciałem i przeciwsiad i dzięki temu zaczął z automatu mi wychodzić wolny i szybki. No łatwo powiedzieć, ale po prostu musisz poczucc motocykl, nim tego nie zrobisz to ni chu :/ jesteś w stanie balansować sobie Moto ma 1? Przerzucać z prawej na lewą za pomocą balansu cialem?

Co do
  • Odpowiedz
to nie jest tak, że mi ją wyrywa czy coś


@WolvvloW: bardziej chodzi o kwestię zdzierania sprzęgła. Jeżeli "słychać silnik" aż za bardzo, to sam sobie powinieneś odpowiedzieć, być może nie wyrywa bo długo puszczasz sprzęgło.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: @WolvvloW @WolvvloW Ja mając 20h za sobą na V2 i siadając na R4 zrozumiałem, czego chcę. To jest poezja, że na ósemkę wjeżdża się na II biegu i można sobie moto przydławić tylnym hamulcem, a ono nie zgaśnie. Bedzie mi ciężko się przestawić na inną charakterystykę, jak R4. Kocham. Zdawanie egzaminu na takim moto to była poezja. Ziomek robił w Krakowie na MT kurs, zdawaliśmy finalnie w rodzinnym mieście na
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek instruktor argumentował, że "egzaminator zobaczy, że się popisuję i będzie się bał jechać ze mną na miasto, więc mnie uwali na czymś innym
. @Zielony34 chyba zbyt zmęczony jestem, żeby zrozumieć xD
  • Odpowiedz