Wpis z mikrobloga

Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazywanego również kredytem 0% i znalezisko.

https://wykop.pl/link/7413829/kalkulator-nowego-programu-kredyt-mieszkaniowy-na-start-kredyt-0

W kalkulatorze zawarłem następujące funkcjonalności:

-zależność oprocentowania od liczby dzieci,
-maksymalna kwota kredytu z dopłatami zależna od liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność maksymalnej kwoty kredytu od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-kryterium dochodowe w funkcji liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność kryterium dochodowego od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-powiązanie powierzchni maksymalnej od liczby osób w gospodarstwie domowym (25 + osoby*25),
-zależność dopłaty od przekroczenia powierzchni (-50 zł za każdy m2) i przekroczenia kryterium dochodowego (obniżenie dopłaty singiel -0,5 zł, pozostali -0,25 zł).

Narzędzie oblicza ratę kredytu, wysokość dopłat, przeliczone oprocentowanie i kilka innych parametrów. Przyjąłem założenie, że wskaźnik W (baza do obliczenia dopłat), będzie analogicznie jak w większości banków w ostatnim programie równy wysokości oprocentowania.

Bezpośredni link do kalkulatora
https://hipotekabeztajemnic.pl/kalkulator-mieszkanie-na-start-kredyt-0/

Przygotowałem również krótkie podsumowanie programu https://hipotekabeztajemnic.pl/mieszkanie-na-start-kredyt-0-warunki/

Jestem w trakcie przygotowywania rozbudowanego FAQ na temat zasad programu i taki będzie temat kolejnego wpisu.

Jeśli chcesz być zawołany/ zawołana do kolejnych wpisów to zaplusuj komentarz poniżej.

marcpol - Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazyw...

źródło: kalkulator

Pobierz
  • 139
@marcpol mam pytanie odnośnie nowego programu mieszkaniowego, co z programem mieszkanie bez wkładu własnego? Czy on dalej istnieje i czy można go dalej używać przy nowym programie kredytowym?
  • 0
@marcpol mam pytanie odnośnie nowego programu mieszkaniowego, co z programem mieszkanie bez wkładu własnego? Czy on dalej istnieje i czy można go dalej używać przy nowym programie kredytowym?


@magiol: Tak, natomiast nie będzie to korzystanie z obu programów, ale z programu na start wraz z gwarancją wkładu własnego.
@marcpol to znaczy jak konkretnie bedzie to działać? Czy osoba która nie ma wkładu własnego będzie miała utrudnioną drogę do skorzystania z nowego programu mieszkaniowego?
  • 0
@marcpol to znaczy jak konkretnie bedzie to działać? Czy osoba która nie ma wkładu własnego będzie miała utrudnioną drogę do skorzystania z nowego programu mieszkaniowego?


@magiol: Nie, nie będzie to utrudnieniem. Po prostu będzie udzielany kredyt w programie na start wraz z gwarancją wkładu własnego. Nie będzie to jednak oznaczało formalnego korzystania z programu mieszkanie bez wkładu (dzisiaj nazywa się on rodzinny kredyt mieszkaniowy) w którym występują limity ceny m2.
  • 0
@marcpol rozumiem, a gdzie moge znalezc rozpis limitu ceny dla danego miasta


@magiol: Nie będzie żadnych limitów ceny m2. W programie na start bez względu na to czy korzystamy z gwarancji wkładu, czy też mamy standardowy wkład własny nie występują takie limity.
@zaprawde_powiadam: @marcpol

@radosz99: Tak, według ustawy mają być brane dochody z roku poprzedniego.

Byłbyś łaskaw wskazać miejsce w ustawie które o tym traktuje? Niestety nie jestem biegły w czytaniu projektów ustaw :D


Niestety nie mogę już edytować poprzedniego wpisu, więc sam sobie odpowiem, ale poproszę o potwierdzenie, że to w tym miejscu:

Ilekroć w niniejszej ustawie jest mowa o: .... dochodzie gospodarstwa domowego kredytobiorcy – należy przez to rozumieć przeciętny
@marcpol: Jak to w sumie działa z liczbą osób w gospodarstwie domowym? Jak małżeństwo chce wziąć kredyt, to muszą go wziąć razem czy wystarczy tylko jeden z małżonków? Takie samo pytanie w przypadku związków nieformalnych