Wpis z mikrobloga

#gruparatowaniapoziomu #ukraina #wojna #propaganda #nieprzejmujsie

TLDR


Chciałbym wam pokazać jak sami sobie kopiecie grób. Mam przygotowany jeden konkretny przykład, którego chcę użyć. Dodaję shorts z youtube, gdzie jest najazd na Ukrainkę. Do tego będę się odnosił. Komentarze są również tzw. mową nienawiści. Nie lubię tego określenia, ale dla mnie jest głupotą co się dzieje w tym kraju. Poniżej moja interpretacja, dlaczego to p0lak jest zwykłym dzbanem i jak już to jego powinno się cisnąć.

Komunikacja w sytuacjach konfliktowych jest niezwykle istotna. Prostsze i bardziej zrozumiałe dla wszystkich słownictwo może przyczynić się do lepszego porozumienia między ludźmi. Używanie jasnych, bezpośrednich komunikatów takich jak „Jestem pod domem” pomaga unikać nieporozumień.

Należy pamiętać o mocy mediów społecznościowych i ich wpływie na postrzeganie i relacje międzyludzkie. Komentarze dyskryminujące nie tylko ranią osoby, które są ich celami, ale również wzmacniają podziały i stereotypy.

Zamiast szerzyć nienawiść, powinniśmy promować empatię, zrozumienie i konstruktywną komunikację. Każdy z nas może być przykładem pozytywnego zachowania, próbując zrozumieć trudności innych i znajdując kreatywne sposoby na pokonanie barier komunikacyjnych. Jest to szczególnie ważne w obliczu rosnącej mobilności międzynarodowej i globalnych usług jak Glovo, gdzie kulturowa i językowa wrażliwość są kluczowe. Polak próbował dogadać się w dwóch językach używając jednego słowa. Chłop nawet po polsku dobrze nie gada, a miał do Ukrainki problem. xD
nieprzejmujsie - #gruparatowaniapoziomu #ukraina #wojna #propaganda #nieprzejmujsie

...
  • 20
zdefiniuj p0lak


@nieprzejmujsie: nic Ci nie będę definiowała, wujku. Używasz deprecjonujących określeń w poście narzekającym na mowę nienawiści i sam sobie wystawiasz laurkę za jakość, a teraz zamiast pogodzić się, że inni zauważają absurd sytuacji i podsmiewują z przerostu ego, to przesz do erystyczniej szermierki na definicje? No prośba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kj5s6f2dk7s54o: nie no teraz możemy zacząć gadać normalnie, bez prowokowania. Mam dobre intencje, ale musiałem coś zarzucić na wykopków, żeby zwrócić uwagę. Ja mam 27 lat tylko, żaden wujek ehh. Określenie p0lak chciałem użyć w znaczeniu osoby, która nie zachowuje się z rigczem. Tej konkretnej. Być może użyłem złych słów. Ale reakcje są.
@nieprzejmujsie: Polska hołota antagonizuje i wykpiwa Ukraińców, a później będą się dziwować "czemu nas nie lubio". Gdyby Rosja zaatakowała Polskę to wszystkie te gobliny ze wschodu głosujące na prawicę i wyzywające inne nacje klęczałyby i całowały Niemca po stopach żeby tylko pozwolił im deptać po niemieckiej ziemi. Ciekawe ilu tych wschodniaków nauczyłoby się niemieckiego skoro mają problem z czytaniem w ojczystym.
Określenie p0lak chciałem użyć w znaczeniu osoby, która nie zachowuje się z rigczem.


@nieprzejmujsie: Ty się nie zachowujesz z rigczem.

PS. Skoro siedzisz w Niemczech, to jak rozumiem do Niemców mówisz po polsku? Czu jednak nie?
@joazaxa: jak Niemcy widzą że nie rozumiem jakiegoś słowa to próbują używać innych i nikt z tym nie ma problemu. Przyjechałem tu ze znajomością języka na poziomie tej Ukrainki, ale obecnie niemieckie państwo finansuje mi kurs integracyjny ze znajomości języka i kultury.
@joazaxa: ja nawet nie wiem co mam odpisać. Przecież 90% dostawców glovo w Polsce to Ukraińcy i inni obcokrajowcy. Pytanie o znajomość ukraińskiego nie było moim zdaniem niemile czy w ogóle szczególnie dziwne. Jak widzę kuriera co mi przywozi paczki to wiem że jest duża szansa że to Polak. Jeśli będzie mu łatwiej to chętnie pogadam z nim po polsku.