Wpis z mikrobloga

Ile według Was wynosi średnioroczna zadowalająca Was stopa zwrotu z inwestycji, nie licząc inflacji? Coraz częściej widzę, że spore zasięgi maja treści, gdzie 15%-25% to stopa zwrotu do zrobienia bez żadnego problemu, i wkładu czasu. Nie mówię tutaj już o spekulantach od 100% miesięcznie, na lewarze x100, ale o z reguły wyważonych twórcach blogów, podcastów. Ja byłbym osobiście przeszczęśliwy z nawet 11%, na przestrzeni powiedzmy dekady. Oczywiście ponad to jest jak najbardziej realne, ale chodzi mi o to, że nie na psychikę kazdego.

#gielda #inwestycje
3k1m - Ile według Was wynosi średnioroczna zadowalająca Was stopa zwrotu z inwestycji...

źródło: 1000009576

Pobierz
  • 12
@3k1m: sp500 oddaje jedynie tempo wzrostu gospodarki. Zakładam, że powinienem być w stanie zrobić +- 40% r/r opierając się o narzędzia oparte w dużej mierze o magic formula (która według implementacji zwraca 15-50% średniorocznie w ostatnim półwieczu) oraz wyznaczanie fair value przy pomocy ML, nie narażając się przy tam na zbyt duże ryzyko. Moje ostatnie wyniki wskazują, że powinienem być w stanie zrobić długoterminowo 80%+ r/r bez dźwigni ale
via Wykop
  • 0
@Bejro:
Czemu nie dodać dźwigni skoro takie proste?
@goferoo @dupasmoka
Tak, wiem, sprzedaje jakieś kursy za 9000 zł. dałem screena, bo akurat miałem przemyślenie na ten temat, gdyż mi to wyskoczyło właśnie. Swoją drogą jeśli ktoś probuje brzmieć byt zawadiacko, i pewnie to nie wzbudza mojego zaufania.
Czemu nie dodać dźwigni skoro takie proste?


@3k1m: Pracuję nad tym. Wzrasta wtedy oczywiście ryzyko i oczekiwana zmienność. Ale to tak bardziej dla funu bo nie jest to mi za bardzo potrzebne. Mam już fajny kapitał, ładuję sobie na spokojnie +-5k miesięcznie w bezpieczny wariant mojego planu inwestycyjnego, za kilka lat, jeszcze przed 30-ką powinienem mieć wystarczająco kapitału aby było mnie stać na zakup i beztroskie upalanie GT3 RS na torze.
@3k1m : dzieci hossy, ktore nie przezyly jeszcze prawdziwej, dlugotrwalej bessy. 20% to ma Warren Buffet i jest w topce najbogatszych na swiecie, wiec sam sobie odpowiedz czy to sciema czy nie :P Dodatkowo amber gold oferowalo 10% rocznie i bylo piramida, wiec to mrzonki sa po prostu.