Wpis z mikrobloga

#niemcy czy jest ktoś kto mógłby podzielić się wiedzą i doświadczeniami związanymi z przeprowadzką do Niemiec? Najlepiej do #bawaria szukam info zwłaszcza od osoby pracującej w it
  • 13
  • Odpowiedz
@future_: jak chcesz po prostu zarobić furę pieniędzy, to średnio.
Jak chcesz żyć na dobrym poziomie w cywilizowanym miejscu, nie musząc szczególnie zwracać uwagi na ceny - śmiało.

Do mieszkania szczególnie polecam Augsburg.
  • Odpowiedz
  • 0
@bidzej nie chce robić fury pieniędzy, to właśnie nie jest cel i jestem świadomy że w Niemczech będę zarabiał mniej siana niż w Polsce. Chce lepszych warunków ogólnych do życia (dla dzieci i żony). Myślę o Monachium bo lokalizacyjnie jest perfekcyjny dla mnie i już trochę czasu tam spędziłem (nie w pracy).
  • Odpowiedz
  • 1
@future_ Akurat Monachium jest najdroższe w całych Niemczech. Popatrz za innymi mniejszymi miastami. Poza tym najpierw praca, potem mieszkanie i miasto. Dojazdy potrafią zrujnować najlepsze prace.
  • Odpowiedz
Bawaria, biorac pod uwage wiele czynnikow to jeden z najlepszych regionow do zycia na swiecie


@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: zgadzam się, przeniosłem się do BW i brakuje mi Bawarii.

@future_ no to generalnie Bawaria to bardzo dobry kierunek, ale nad Monachium to bym się mocno zastanowił - co kto lubi.
  • Odpowiedz
  • 0
@szejas @MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno
Wiadomo najpierw praca. Będę celować w robotę z relocation package. To co mnie jedyne trochę martwi to brak niemieckiego na dobrym poziomie, w sklepach/na mieście sporo rozumiem ale z mówieniem jest totalna kicha. Angielski mam bardzo dobry więc w jakimś korpo znajdę miejsce na pewno.

Mam kogoś znajomego w ingolstadt ale ta miejscowość jest trochę za mała dla mnie. Niemcy mi się podobają więc dlatego ten kierunek. Augusburg też może
  • Odpowiedz
  • 0
Mam znajomego w Augsburg. To dobra lokalizacja. Blisko góry. Do Monachium 30 minut pociągiem. Sporo nowoczesnego przemysłu. Fajne branże - airspace, military
  • Odpowiedz
@future_: w Augsburgu właśnie. Najlepsze miasto, w jakim w życiu mieszkałem. W razie czego dobre połączenie z Monachium, własny przemysł/biznes, piękne centrum, dobrze zorganizowana komunikacja - a nadal niezbyt wielkie i spokojne.
  • Odpowiedz
Wiadomo najpierw praca. Będę celować w robotę z relocation package. To co mnie jedyne trochę martwi to brak niemieckiego na dobrym poziomie, w sklepach/na mieście sporo rozumiem ale z mówieniem jest totalna kicha. Angielski mam bardzo dobry więc w jakimś korpo znajdę miejsce na pewno.


@future_: Jak masz kasę uzbieraną na pół roku życia w Niemczech, to uderzaj do np. szpitala do działu IT. Tam na pewno Cię wezmą na darmową
  • Odpowiedz
  • 0
@Pabick stary, ja ma 10 lat doświadczenia jako inżynier danych, praktyki to już nie dla mnie. Ale dzięki w sumie ciekawą rada dla kogoś kogo znam
  • Odpowiedz
@future_: Chodzi o naukę języka a nie doświadczenie zawodowe, bo co Ci po 10 latach doświadczenia jak z powodu języka nikt Cię nie zatrudni. Przez pół roku praktyk z Niemcami więcej się nauczysz niż na tych wszystkich gówno kursach. Tak ludzie ze średnim B1 ale dobrymi papierami i właśnie doświadczeniem, po pół roku uderzali na C1 i byli normalnie zatrudniani na normalny etat, dzięki temu masz drzwi do innych niemieckich firm
  • Odpowiedz