Wpis z mikrobloga

@TheFlashes: A jak to wygląda z patchami dla procesora? Bo z tego co wiem to właśnie koniec aktualizacji bezpieczeńśtwa dla procesora jest największym problemem jeśli chodzi o wieloletmi support dla telefonów. Qualcomm jeszcze niedawno porzucał wsparcie po 3 latach
  • Odpowiedz
  • 3
@Ostrzegam_Was_Nie_Dajcie_Sie: @DzikiBomber
To tak dla jasności, nie używam tej S4 jako daily, leży sobie w szufladzie bo mam sentyment do tego telefonu to czasami się pobawię różnymi romami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wygląda sprawa z patchami dla procesora? Nie mam pojęcia. Na xda obecnie najnowszy dostępny android dla S4 to 12.0 (Lineage 19) I nie zapowiada się aby było coś nowszego, forum S4 już powoli niestety
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: Wrzcuasz Safety Net Fixa i wszystko działa.
Apki bankowe, netflix, youtuby wszystko uruchomisz tylko ze może wollniej chodizć na starym telefonie lub bateria trzyma pół dnia xd
Na każdym telefonie poza obecnym siedziałem na XDA i wgrywałem romy. Zawsze jakieś rzeczy były na plus ale wychodziły jakieś bolączki danego romu ;P To jest fajne w dzisiejszym sprzęcie że jest mocny, obecne flagowce czy tam kilkuletnie uciągną spokojnie kilka/naście wersji Androida.
  • Odpowiedz
@TheFlashes: Dowód na to że FOSS to jedyna droga dla ekologii. Ile by się elektrośmiecia ograniczyło jakby wziąć producentów za mordę i wymusić otwarte standardy dla BIOSu i sterowników.
Ale lepiej dbać o dobro korporacji.
  • Odpowiedz
@SkyrFan2000: Ej no, ale na takiego starego trupa z Haswellem z wystarczającą ilością finezji wgrasz Windowsa 11, a i tak Twój obecny pecet zapewnie leci na zamkniętym BIOSie. W smartfonach problemem nie jest zamknięte oprogramowanie per se, a zamknięty ekosystem.

Własnego systemu sobie ot tak nie wgrasz, jak kupisz jakiś trafny model, np. coś od Sony albo Pixela, to bootloader odblokujesz i będziesz miał możliwość wgrania innego systemu, ale co smartfon
  • Odpowiedz