Wpis z mikrobloga

Nazwijcie mnie naiwnym spadkowiczem, ale NIE MA szans żeby to wszystko nie poleciało ma ryj.
Ludzie wystrzelali się z kasy, tak naprawdę ten kto chciał i mógł kupić w takiej cenie ten już kupił, a kto chciał a nie mógł ten załadował się w bekę. Unity mogą drożeć co tydzień o 100k ale nie zmieni to faktu że to jest wartość której nie ma, bo nie ma po prostu tylu ludzi którzy mieliby tyle pieniędzy. A do tego z każdą chwilą na rynek wchodzi coraz więcej kurników budowanych na potęgę.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
KrolSandaczPierwszyRozrzutny - Nazwijcie mnie naiwnym spadkowiczem, ale NIE MA szans ...

źródło: betonowezloto

Pobierz
  • 65
Nie ma żadnego powinno, rynek się sam bilansuje, jeżeli ceny są za wysokie to w końcu spadną


@#!$%@?: dlatego Ukraińcy wyjeżdżają z Warszawy i z całej Polski. Jeżeli w Niemczech zarobisz x2 a koszt jedzenia w lidlu jest podobny a wynajem jest też podobny to po co tu siedzieć? Dlatego oni ciągle wyjeżdżają. Przed wojną UE ich za bardzo nie chciała, było trudno wizy pracownicze dostać. A w Polsce było łatwiej więc
@conamirko: przecież porównanie giełdy do nieruchomości jest bardzo trafne, nie chodzi o dostępność kupienia czegoś na giełdzie do kupienia mieszkania. Chodzi o generalną tendencje wzrostu cen oraz wzrostu popytu, która jest analogiczna na rynku mieszkaniowym jak i na giełdzie. Na przykładzie giełdy bardzo dobrze widać, że pieniędzy na świecie jest coraz więcej. od 4 lat jest 5 razy (!!!!!!!) większa ilość fiatów. Ilość wytwarzanych dóbr nie rośnie proporcjonalnie do ilości wytwarzanych
@acpiorundc: no i niech wyjeżdżają. Tylko jedna sprawa, tak jak napompowali ceny u nas masowym popytem, tak jak zaczną milionami wyjeżdżać do Berlina czy Monachium to i tam napompują ceny i może wyjść, że to jednak bardziej się opłaca już wtedy u nas mieszkać. Ale co za różnica. To jest tylko konsekwencja tego co się stanie.

Nie wiem jaki jest problem w tym, że w centrum będą mieszkali wynajmujący i spłacali
@#!$%@?: no nie jest bo na giełdzie poza ogromnymi funduszami inwestuje w zasadzie każdy - nawet pośrednio przez PPK, PPO, plany emerytalne itp itd, a rynek mieszkaniowy tak nie wygląda xd
@conamirko: co z tego. Na rynku mieszkaniowym inwestuje fliper, rentier, może reit w przyszłości. To nie ma żadnego znaczenia. Ja nawet o tym nie pisałem. Tylko, że z czasem pieniędzy na świecie jest więcej i każdy rynek, czy to sp500 czy złoto czy nieruchomości będzie rósł w nieskończoność, bo nowych mieszkań czy wydobytego złota będzie mniej niż nowych pieniędzy w obiegu. Dlatego nominalnie ceny będą rosły w nieskończoność, oczywiście z korektami
@#!$%@?: jak to co z tego? Przecież o tym jest ten cały wątek, że ceny są z dupy a weryfikacja przyjdzie ze spadkiem popytu. Jak z tobą rozmawiać poważnie? xD
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: po prostu weź kredyt i żyj już na swoim zamiast tkwić w wykopowej bańce informacyjnej. Ja wziąłem 2 lata temu i już spłaciłem prawie połowę kredytu. Gdybym czekał tak jak pisali kretyni @pastibox i @mickpl to wszystko co nadplacilem musiałbym wydać na droższa cenę mieszkania i wciąż to by było mniej niż wzrosła cena - więc byłbym w jeszcze gorszym miejscu niż wtedy xD tacy to są geniusze rynku. Rozgryźli
@#!$%@?: ale 25 latki pamiętają kryzys z 2008 i tak musi być znowu. Nie interesuje ich jak szybko chaty wróciły do cen sprzed kryzysu i jak szybko je przegoniły. Nie interesuje ich, że fundusze emerytalne inwestują w nieruchomości i rządy nie pozwolą rynkowi upaść. Jeszcze tylko 30% wzrostu, korekta o 15% i nowy rekord cen za 3 lata..
to nie jest tak że ludzie się skończyli albo pieniądze. Co roku wchodzi nowa pula ludzi gotowa do kupienia swojego i ludzie ciągle zarabiają pieniądze.


@#!$%@?: no tak, Polacy są nieśmiertelni a demografię mamy rewelacyjną xD. Nowa ekonomia 2.0 xD.

Gdyby nie beka 2% i 0% to mielibyśmy już srogie spadki po 20% albo więcej.
SzitpostForReal - >to nie jest tak że ludzie się skończyli albo pieniądze. Co roku wc...

źródło: desperacja deweloperow

Pobierz
@SzitpostForReal: ta demografia to żeby faktycznie jakos znacząco wpłynęła na rynek to ze 20 lat musi minąć. Na razie to mamy emigrację wewnętrzną w wojewódzkich, a nie wyludnianie w miastach. A w powiatowej przecież wykopki mieszkać nie będą. No a kwestia bk2 i bk0 to może faktycznie byśmy mieli korektę ze 20% i tyle. Pod warunkiem oczywiście że nie byłoby popytu na aktualne ceny, a należy pamiętać że chętnych do mieszkania
ta demografia to żeby faktycznie jakos znacząco wpłynęła na rynek to ze 20 lat musi minąć.


@#!$%@?: kolejna mądrość ludowa, obecnie wymiera pokolenie wyżu demograficznego a ich mieszkania trafiają i będą trafiać na rynek. A pokolenie które kupuje mieszkania to obecnie pokolenie z przełomu lat 80/90, a to pokolenie jest z roku na rok coraz mniejsze.
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: w normalnych okolicznościach miał byś rację, ale teraz głównie nieruchomości kupują ludzie którzy zarabiają na nieruchomościach. Nieruchomości to towar 1 potrzeby, nie można z nich zrezygnować, a w polskich realiach przeludnionych małych domów i mieszkań ludzie będą płacić rosnące lawinowo wynajmy dopóki mają co jeść.

Do tego bk0 dostarczy zaraz kolejną grupę frajerów którzy chętnie kupią inwestycje które będą gotowe do odbioru nawet w latach 30 bo "okazja".

Niestety Polska
NIE MA szans żeby to wszystko nie poleciało ma ryj.


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Na chłopski rozum może Ci się tak zdawać, ale rzeczywistość jest nieco bardziej zróżnicowana niż "wszystko poleci". Kwestia o ilu piszesz latach i o jakich miastach. Warszawie żaden długofalowy trend spadkowy nie grozi (nie piszę tu często o nieruchomościach ale na przestrzeni ost. 10 lat kilka razy powtarzałem to samo różnym "fałszywym prorokom", piszącym o bańce, która to niby zaraz
@#!$%@? nie masz racji, przeanalizuj sobie bardzo dobrze ten wykres, potencjał do wzrostów na giełdzie też już się wyczerpuje. Mamy jeszcze max 1 rok, który smart money wykorzystają dokładnie w celu przekonania wszystkich że będzie rosło w nieskończoność żeby ich jak zwykle zostawić z torbami. Chociaż patrząc na wykres może i mniej bo absolutnie wszyscy są już załadowani po same jaja ( ͡º ͜ʖ͡º)
kdgc - @#!$%@? nie masz racji, przeanalizuj sobie bardzo dobrze ten wykres, potencjał...

źródło: temp_file6054781378318437709

Pobierz