Wpis z mikrobloga

Jutro z radością wstanę o 5, żeby odwieźć mojego syna na pierwsze zawody z zapasów. Chłopak trenuje już 2 lata i stwierdzam, że sport totalnie pomógł nam w życiu. W pierwszej klasie syn miał problemy z kolegami. Uwzięli się na niego, dokuczali mu, były przepychanki i inne takie. Nie pomagały rozmowy z rodzicami i wychowawca. Chłopak wychodzil często ze szkoły z płaczem, że on tam więcej nie pójdzie. W drugiej klasie zapisałam go na treningi. Usprawnił się fizycznie, zakupmlowal się z chłopakami ze starszych klas. Zyskał dużo na pewności siebie. Dwa razy była taka sytuacja, że ktoś chciał się bić i syn sprowadził pacjenta do parteru zakladajac mu biodro. Od tamtej pory jest spokój. Jest kozakiem i już nikt nie podskakuje. Sport jest potrzebny w życiu młodego człowieka. Trzymajcie jutro kciuki za młodego!
#chwalesie #sport #dzieci
  • 200
  • Odpowiedz
. Uwzięli się na niego, dokuczali mu, były przepychanki i inne takie. Nie pomagały rozmowy z rodzicami i wychowawca


@TonyMalin: umiesz ty czytać? chłopie w polskiej szkole nigdy nikt palcem nie ruszy choćby dzień w dzień chłopaka tłukli i prześladowali zawsze będzie "nie obchodzi mnie kto zaczął, przeproscie się i podajcie sobie ręce" i #!$%@?, na kawke do gabinetu

Tutaj pewnie średnio co tydzień są wykopy typu: https://wykop.pl/link/7409453/sprawa-14-letniego-alexa-rzecznik-praw-dziecka-wystapilismy-do-szkoly-chlopca
  • Odpowiedz
  • 15
@Belbiteo

Lewak made on: Halo halo to brzmi jak toksyczna męskość! Sporty walki? Uczysz chłopca agresji i złych wzorców!

Lewak mode off:

No i elegancko. Niestety w praktyce męski świat to masa zagrożeń i niebezpieczeńst o czym się nie mówi. A nauczycielki i szkoły mają #!$%@?. No i sport poprawia kondycję etc.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: bardzo dobrze ze zapasy, świetny sport ogólnorozwojowy dla młodego organizmu.
Jako nastolatek na kickboxing i siabada nikt mu nie podskoczy.
Takie wpisy jak Twoje cieszą, powodzenia dla młodego.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: to powinno być obowiązkowe dla dzieci, jakikolwiek sport kontaktowy. Takie sporty dodają dużego boosta do pewności siebie i uczy jak sobie w stadzie radzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Zapasy świetna sprawa, sam trenowałem za dzieciaka, potem zachciało mi się sportów uderzanych i skończyłem na MMA. Chyba najlepsza baza pod inne sporty. Prawda jest taka, że jeśli dzieciak jest ułożony i sam nie szuka zaczepki to sporty walki tylko mu pomogą. Pewność siebie, spokój, pokora, dyscyplina, ze sportu można wiele dobrego wyciągnąć pomijając oczywiście pozytywny wpływ na ciało.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Podpowiem, że sport pomaga równieź w funkcjonowaniu mózgu. W klasie miałem kolegę który oprócz sportu napisał drugą najlepszą pracę naukową wśród wszystkich dziedzin polskiej nauki od 11989 (teraz jest profesorem i zarządza nowo wybudowanym polskim obserwatorium w Chile). Dodatkowo jeśli kiedyś wyjedzie za granicę to zawsze znajdzie wpólny język. Tutaj lepiej przydałby się synowi football, ale i tak super, że odnalazł się w sporcie indywidualnym. Brawo dla Was.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Skoro śmiali się z syna to całkiem możliwe że jego waga wykracza ponad normy. Rozumiem że zanim zapisaliście go na zapasy to próbowaliście różne diety? Czy może kolejny krok na rozwiązanie problemów z kolegami to sumo?
  • Odpowiedz
  • 2
@Dawid2689: głównie liczę na to, że nauczy się samodyscypliny i pokory. Wchodzi w trudny wiek, era internetow też nie ułatwia wychowania, więc może choć odrobinę sport, poczucie przynależności do drużyny i twardy choć wyrozumiały trener pomogą w trudach dorastania
  • Odpowiedz
  • 0
@aaress: waga jest w normie. Nie napisałam że się śmiali tylko że mu dokuczali. Według wychowawczyni wynikało to z rywalizacji w nauce, drugi najlepszy chłopak w klasie nie mógł znieść że nie zawsze jest najlepszy i buntowal resztę chłopaków przeciwko niemu
  • Odpowiedz
@CichySzelestOka

@Belbiteo: Zapaśnicy to pieprzone maszyny XD

Po zapasach każdy sport wydaje się prostszy

Będzie Ci wdzięczny za to ze będzie sprawny fizycznie i będzie wyglądał 5 razy lepiej niż karki na siłowni


XD
Przecież siłownia to uzupełnienie niemalże każdego sportu, jako wsparcie dla niego i bez silowni nie zbuduje żadnej sylwetki.

Osobną kwestia jest ze siłownia sama w sobie wypacza mobilność człowieka i nie wydaje mi się super sportem podstawowym
  • Odpowiedz
@Belbiteo: jedyna słuszna decyzja w tych czasach. Ja byłem zmuszony zapisać syna na kick boxing aby nauczył się bronić przed patusami agresorami bo rozmowa nic nie dawała.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Śmiali się/dokuczali to synonim, młodzież potrafi być okrutna bo ktoś ma pulchną twarz i zaraz dostanie ksywkę gruby mimo że waży tyle samo co reszta.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: brawo, sport to nie tylko sila ale przede wszytskim zdrowsza glowa dlatego im wiecej sportu tym zdrowsze dziecko. Wiecej pewnosci siebie za mlodu mniej problemow na starosc.
  • Odpowiedz
  • 10
@ladniecuchne: tak, jestem dumna ze syn nie dał się obić. Nie stanie się ofiarą znęcania przez rówiesnikow. By może te dwa biodra ocala go przed ucieczką w ćpanie czy inne gówna w przyszłość. Jest kozak bo postawił się grupie! Jestem dumna! Mam 34 lata
  • Odpowiedz