Wpis z mikrobloga

@FPmaster: ależ ja bym bardzo chciał, aby kraj bronił się wojskiem i ochotnikami, kiedy ci się skończą powinna być kapitulacja państwa i wiara że lepsze jutro jeszcze nadejdzie
I do tego właśnie też służy pobór tzn. zwiększenie jego maksymalnego wieku, a sama zwiększona liczba rezerwistów powoduje, że w przyszłości można mobilizować więcej ludzi.


@Szinako: żeby zwiększyć liczbę rezerwistów to trzeba ściągnąć większy odsetek ludzi z danego rocznika, a nie zwiększać wieku poboru. Przecież to co piszesz jest bez sensu, będą wcielać doktorów do armii? Bo kto ma 29 lat i odroczony pobór?

No akurat przypadek, bo przez długi okres
szkoda mi tych chłopaków (piekłokobiet btw), ale prawda jest taka, że każdy jeden ukraiński poborowy to odsuwanie/zatrzymanie linii frontu z dala od polski, wiem, że to brzmi obrzydliwie i wyrachowanie, ale to NIESTETY zgodne z naszym interesem narodowym


@SbigniewZtonoga: ale tu nie ma się czego wstydzić. Lepszy martwy Ukrainiec niż Polak. Dziękuję dobranoc.
żeby zwiększyć liczbę rezerwistów to trzeba ściągnąć większy odsetek ludzi z danego rocznika, a nie zwiększać wieku poboru. Przecież to co piszesz jest bez sensu, będą wcielać doktorów do armii? Bo kto ma 29 lat i odroczony pobór?


@karhu: Dlaczego nie można zwiększyć wieku poboru w celu zwiększenia ilości osób?( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chcesz mi powiedzieć, że armia Rosyjska ma możliwości szkoleniowe na 600k chłopa, ale woli