Wpis z mikrobloga

Co muszę umieć z sieci komputerowych do pracy jako junior cloud engineer? Wszędzie piszą, że wystarczą podstawy, ale to pojęcie względne. CCNA brzmi ciekawie, ale wydaje mi się, że to po prostu za dużo, a nie chcę tracić czasu na coś czego nie będę używać w pracy (przynajmniej przez pierwszy rok).

#pracait #informatyka #cloud #pytanie
  • 10
  • 0
jeśli ccna to za dużo to zmień branżę.


@PapugaPapieska:
Well, according to our survey of over 1,300 IT professionals, it takes most people about 5 months to pass the Cisco CCNA 200-301 exam.

5 miesięcy na same sieci, a co z resztą? Nie chce mi się wierzyć, że aby dopchać się na juniora w cloudzie trzeba kuć półtorej roku...
@_gabriel: jak w cloudzie to myślę że typowo cloudowe certy będą dużo więcej warte. Np CCP + Saa-C03 z AWS. A jak to masz to i tak potem jeszcze jest np Advanced networking
  • 0
Tu nie chodzi o to żeby zdawać egzamin tylko zapoznać się z materiałem. A tam są podstawy-podstaw sieci bez których ani rusz.


@PapugaPapieska:
to zmienia postać rzeczy, przerobię kurs pod ccna, ale nie będę zdawać egzaminu i tyle, dzięki
@peoplearestrange: "cloud engineer" to takie trochę high level. Coś jak "informatyk" dla zwykłego kowalskiego. Pod tym różne rzeczy mogą się kryć, np. typowo devopsowe, architekt, inzynier od bezpieczenstwa w chmurze itp. Zależy od firmy
@polzwed: no wlasnie czesto widze ze ktos piesze ze jest cloud engineer ale nie rozumiem co robi. Devopsowe rzeczy robia u nas ludzie "devops", security "security engineer" a cloud to uj wie. I co oni musza umiec dokladnie? Oni cos pisza w jakims jezyku programowania czy wyklikuja w gui albo jakies yaml files robia? Wydaje sie to byc lukratywna robota ale nie bardzo wiem co robia i co trzeba umiec xd
@_gabriel: musisz umieć jako tako ccna bo potem taki kartofel jak Ty trafia z ticketrm do działu sieciowego bo chłopak nie ogarnąl NSG .
A o takich kartoflach mógłbym opowiadać w nieskończoność.