Wpis z mikrobloga

Ukradli mi kilka dni temu dopiero co zakupioną dwuletnią Corollę, dałem za nią 60k, generalnie już się pogodziłem że stratą, nie miałem AC bo przez kilka szkód wychodziło ponad 10% wartości co wydało mi się zbyt wiele. Kilka godzin po zakupie OC auta i przerejestrowaniu nie było pod moim blokiem. Auto odebrałem tego samego dnia co zginęło. Największa farsa w tym kraju to jednak policja. Policjant powiedział że dziennie w Warszawie ginie 20 aut. Tygodniowo 140. Wyobraźcie sobie jaka to jest skala procederu. Policjant przyjmujący moje zgłoszenie powiedział mi że w sumie to już auto jest w częściach i nie mam co liczyć na odzyskanie. Dokładnie wiedzą gdzie ten auta jadą - do Wołomina, Marek, Duczek. Nawet jak wejdziesz na OLX, to są konta które sprzedają części Mazd, Lexusów, Toyot czyli akurat tych aut które najczęściej giną. Nikt nie kontroluje kont które sprzedają części bez jakichkolwiek faktur albo dokumentów skąd je mają. Możesz sobie sprzedawać lewe części i urząd skarbowy ma to w dupie. Złodzieje dodają ogłoszenia z częściami o 1-2 w nocy po rozebraniu auta. Weryfikuje sobie te aukcje i widzę co się dzieje.
Jak w tym kraju może być dobrze jak nasze instytucje działają na poziomie Zimbabwe? #warszawa #samochody #policja #polska
  • 331
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk dwuletnia Corolla za 60k?
Gdzie taka promocja?

Lata temu jakiś Mirek opisywał jak mu samochód ukradli w Warszawie. Zgłosił i zaczął jeździć rowerem po okolicy mając nadzieję że znajdzie bo ktoś zostawi aby "ostygła". No i znalazł. Użył drugiego kompletu kluczyków i zabrał samochód. Nie zgłosił tego faktu na policję czekając co się stanie, co więcej zaczął jeździć tym samochodem po okolicy i zachowywać się nerwowo przy policji.

Po kilku dniach
  • Odpowiedz
@emasele raczej nie, toyoty i mazdy znikają co chwilę. Chodzi o części, szczególnie w przypadku hybryd toyoty. W moim korpo wycofali się z flotowej Camry, bo kradli szybciej niż kupowali nowe
  • Odpowiedz
Kupowanie nowego auta bez ubezpieczenia to proszenie się o takie a nie inne sytuacje. Nie mieszkasz u helmutów, gdzie złodzieje nawet nie patrzą na takie marki bo się im nie opłaca (Tam się kradnie auta premium premium). A Ty mieszkasz w meksyku europy, gdzie kradną yarisy xD
  • Odpowiedz
@biaukowe a kto powiedział, że to moje auto a nie żony? Zresztą dom i jego kupno też kosztuje - szczególnie jak nie możesz brać kredytu w PLN zgodnie z zaleceniami KNF odnośnie zarobków w obcej walucie jako główny dochód
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: w promieniu 1km ode mnie znam ludzi którzy kradną samochody od lat,
20 lat temu robili włamy, od jakiegoś czasu przebranzowienie
dzisiaj na posesji kilkadziesiąt felg na widoku.
Biedny domek, a pod bramą samochody po 500k xd
Wszyscy wiedzą, tylko policja nie
  • Odpowiedz
@BigSW: Nie przesadzaj, te ''nowe corolle'' wcale nie są już takie nowe. Obecna generację zaczęli produkować w 2018 roku z tego co pisze na wikipedii czyli 6 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: no ale przecież sprzedaż na allegro części niewiadomego pochodzenia nie wystarczy, żeby kogoś o coś oskarżyć. Trzeba udowodnić proceder kradzieży i rozbierania na części.
  • Odpowiedz
  • 2
Nie, ale auto bez AC jest łatwiej ukraść. Kiedyś złodzieje na przykład kradli w ten sposób samochody w Polsce przekupując pracowników wydziałów komunikacji żeby uzyskać takie informacje.


@Cztero0404 Dlaczego łatwiej?
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: a po cholerę kupować pełne AC? Można kupić AC mini, przed kradzieżą, pożarem. Mnie przy aucie o wartości 200k wyszło 3200 zł na rok i śpię spokojnie. Przy Twojej corolli za 60k to pewnie byłoby połowę z tego.
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: Mirku to Ci nie pomoże w znalezieniu auta, ale niech napiszę moję historię. Policja Wrocław (ta podobno zła). Sytuacja była taka że widziałem jak złodziej kradł moje auto, i dzwoniłem na numer alarmowy jak auto odjeżdżało z parkingu. Policja przyjechała od razu, w czasie mniej niż 1 minuta (pewnie akurat byli w pobliżu) i podjechali i pytali "ty jesteś właścicielem Audi o którym dostaliśmy właśnie zgłoszenie?" Odpowiedziałem że "Tak" i
  • Odpowiedz
@Vinizius: ida po takie auto, na ktore maja zlecenie. Mi ukradli spod domu sluzbowego zlachanego DS7 z przebiegiem ponad 100k km, a obok stala moja prywatna toyota corolla gr sport. Nawet na nia nie spojrzeli.
  • Odpowiedz