Wpis z mikrobloga

Ukradli mi kilka dni temu dopiero co zakupioną dwuletnią Corollę, dałem za nią 60k, generalnie już się pogodziłem że stratą, nie miałem AC bo przez kilka szkód wychodziło ponad 10% wartości co wydało mi się zbyt wiele. Kilka godzin po zakupie OC auta i przerejestrowaniu nie było pod moim blokiem. Auto odebrałem tego samego dnia co zginęło. Największa farsa w tym kraju to jednak policja. Policjant powiedział że dziennie w Warszawie ginie 20 aut. Tygodniowo 140. Wyobraźcie sobie jaka to jest skala procederu. Policjant przyjmujący moje zgłoszenie powiedział mi że w sumie to już auto jest w częściach i nie mam co liczyć na odzyskanie. Dokładnie wiedzą gdzie ten auta jadą - do Wołomina, Marek, Duczek. Nawet jak wejdziesz na OLX, to są konta które sprzedają części Mazd, Lexusów, Toyot czyli akurat tych aut które najczęściej giną. Nikt nie kontroluje kont które sprzedają części bez jakichkolwiek faktur albo dokumentów skąd je mają. Możesz sobie sprzedawać lewe części i urząd skarbowy ma to w dupie. Złodzieje dodają ogłoszenia z częściami o 1-2 w nocy po rozebraniu auta. Weryfikuje sobie te aukcje i widzę co się dzieje.
Jak w tym kraju może być dobrze jak nasze instytucje działają na poziomie Zimbabwe? #warszawa #samochody #policja #polska
  • 331
@jednakenergetyk keyless czy bez, i tak by ci #!$%@?. Zainteresuj się na przykład maszynką autela, km100 czy tam 1000. Wystarczy wpięcie w szynę can, nawet na zamkniętym aucie. 5 minut i masz nowy kluczyk, bez oryginalnego. Niestety, japońskie auta są słabo zabezpieczone przed kradzieżą, może nawet i wcale. Dorzuc do tego słabą dostępność części zamiennych (polityka Toyoty, produkują części potrzebne tu i teraz, bez magazynowania) i nieszczęście gotowe, życzliwy się znajdzie. Szkoda,
Największa farsa w tym kraju to jednak policja.


@jednakenergetyk: kiedyś oglądałem filmik gościa który prowadzi wypożyczalnię aut. Ktoś wynajął auto na kilka dni i słuch po nim zaginął ale gps cały czas wysyłał lokację. Policja znalazła auto gdzieś w lesie, gdzie nakryła na gorącym uczynku gościa z walizką narzędzi który zaczął rozbierać auto. Policja go spisała i puściła, właściciel odebrał auto. HIT. Puścili go pomimo tego że gość który rozbierał to
na przyszłość polecam chociaż jakiegoś airtaga schować w aucie, a nóż się trafi złodziej debil z iphonem i będziesz miał dokładną lokalizację auta.


@GladysDelKarmen: podobno od razu powiadomienia się dostaje jak się jest w pobliżu takiego, więc złodziej się od razu skapnie jeśli nie ma wyłączonych powiadomień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goly2024

@jednakenergetyk zarabiasz 20k na miesiac, nie stać Cię na 6k ubezpieczenia? Jak pisałeś parę postów wcześniej. Trzeba było brać sprawy we własne ręce, a teraz płacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak by miał ubezpieczenie to by samochodu nie ukradli czy jak? Przed złodziejami trzeba się bronić zabezpieczeniami a nie wykupywać ubezpieczenie od kradzieży i wywalone jajca.
zarabiasz 20k na miesiac, nie stać Cię na 6k ubezpieczenia? Jak pisałeś parę postów wcześniej. Trzeba było brać sprawy we własne ręce, a teraz płacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@goly2024: za 3 miesiące kupi kolejne